Zaznacz stronę
 1. Dziękujemy Panu Bogu za wspólnie spędzony czas podczas Festynu Parafialnego w zeszłą niedzielę. Pan Bóg posługuje się konkretnymi ludźmi – dlatego dziękujemy w szczególny sposób grupie organizacyjnej, która poświęciła wiele czasu na przygotowanie tego wydarzenia. Dziękujemy również wolontariuszom, pomagającym podczas samego Festynu.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia tegorocznej procesji Bożego Ciała: przede wszystkim osobom, dzięki którym powstały cztery ołtarze, jak również naszym zakrystianom, pani Katarzynie i panu Tomaszowi, ministrantom i mariankom, siostrom zakonnym ze zgromadzenia Córek Bożej Miłości, dzieciom sypiącym kwiaty i wszystkim innym, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przy naszej uroczystości.

 

 1. Zapraszamy dziś do kawiarenki parafialnej po każdej Mszy Świętej. Bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom oraz osobom, które przyniosły ciasta. Podczas wakacji będzie można przychodzić do kawiarenki na kawę, ciasto i wspólnie spędzony czas w drugą i czwartą niedzielę miesiąca od 16:00 do 18:00.
 1. Przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe – codziennie o godz. 17:30 – oraz na godzinki ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – po porannych Mszach o 8:00.
 1. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na codzienną procesję – po nabożeństwach czerwcowych a przed wieczornymi Mszami Świętymi. Na zakończenie oktawy – we czwartek – będzie błogosławieństwo wianków i ziół.
 1. Zapraszamy do włączenia się w nowennę przed Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa, czyli naszym świętem patronalnym – podczas codziennych nabożeństw czerwcowych. W piątek, w dniu Uroczystości, zapraszamy również na uroczyste nabożeństwo połączone z procesją o godz. 17:15. W tym dniu – ze względu na uroczystość – nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zwieńczeniem naszego świętowania będzie uroczysta suma odpustowa w przyszłą niedzielę o godz. 12:30.
 1. W przygotowaniu do odpustowej Uroczystości pomoże nam również kolejna konferencja ignacjańska, którą wygłosi o. Robert Więcek, dyrektor Sekretariatu Krajowego Apostolstwa Modlitwy. O. Robert ukaże powiązania duchowości św. Ignacego z kultem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Konferencja odbędzie się we środę, 22 czerwca, po Mszy wieczornej – o 18:45. Z kolei we czwartek, 23 czerwca, zapraszamy na kolejne nabożeństwo ignacjańskie – również po Mszy wieczornej, czyli o godz. 18:45.
 1. Osoby, które są w trakcie rozwodu i rozwiedzione oraz żyjące w związkach cywilnych, które wcześniej miały zawarty ślub kościelny zapraszamy na wykład pt. „Czy małżeństwo było ważnie zawarte”, który odbędzie się w czwartek, 23 czerwca, o godz. 17:30 w sali pod kościołem (wejście od ul. Skłodowskiej-Curie 2). Wygłosi go Wiceoficjał Sądu, czyli Delegat Biskupa Ordynariusza w Gliwicach do spraw związanych ze stwierdzeniem nieważności małżeństwa: ks. Grzegorz Kadzioch, doktor prawa kanonicznego. Prosimy o przekazania informacji osobom zainteresowanym religijnym uregulowaniem swoich spraw małżeńskich.
 1. W piątek zapraszamy uczniów i nauczycieli na Mszę Świętą w ich intencji z okazji zakończenia roku szkolnego – o godz. 8:00.
 1. W dniach od 7 do 10 września Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na pielgrzymkę po Sanktuariach Warmii i Podlasia. Odwiedzimy między innymi: Gietrzwałd, Stoczek Klasztorny, Świętą Lipkę, Głotowo, Różanystok, Sokółkę, Świętą Wodę, a także Laski i Górę Kalwarię. Więcej informacji – na plakacie w przedsionku Kościoła. Zapisy u pana Tomka w zakrystii.
 1. Decyzją Ojca Prowincjała kończą w tym roku pracę duszpasterską w naszej parafii ojcowie Wojciech Łokieć i Maciej Konenc. Dziękujemy im serdecznie za ich obecność pośród nas i za wszelkie dobro, jakie stało się naszym udziałem przez ich posługę. Obaj ojcowie będą wyjeżdżać z Bytomia pod koniec sierpnia.
 1. Dzisiaj po wszystkich Mszach będzie można poprzeć swoim podpisem inicjatywę Fundacji Życie i Rodzina, która chce prawnie ograniczyć działalność grup propagujących w Polsce aborcję.
 1. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Henryk Selegrat, Stanisława Kędzior i Mieczysław Góras. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.
Skip to content