Zaznacz stronę

Wspólnota Seniorów

Wieloletnią tradycję ma wspólnota seniorów, emerytów, rencistów – kobiet i mężczyzn, żyjących w pojedynkę jak również w małżeństwach. Najpierw były comiesięczne Msze święte, a pierwsze oficjalne spotkanie Wspólnoty Seniorów odbyło się w dniu 10 stycznia 1996 roku. Inicjatorem był ówczesny proboszcz, niezapomniany ojciec Adam Wiktor SJ. Zawsze brał udział w spotkaniach. Panie częstowały domowymi wypiekami.

Obecnie odbywają się raz w miesiącu, w drugie środy miesiąca, od godz. 8:00 do około 11:30. Rozpoczynają się Mszą świętą sprawowaną we wszystkich modlitewnych intencjach zanoszonych do Boga. Następuje po niej towarzyskie spotkanie w sali parafialnej, przy kawie, herbacie, smacznych drożdżówkach i innych słodkościach. Stałym programem jest śpiew ulubionych piosenek, z których najpierw jest odśpiewany własny hymn.

Członkowie Wspólnoty stanowią największą grupę pielgrzymkową naszej parafii. Pielgrzymki są przede wszystkim jednodniowe. Niektóre powtarzają się regularnie, co roku, inne są wybierane indywidualnie według zainteresowań i propozycji. Bywają też kilkudniowe, ze zwiedzaniem odległych miejsc w kraju, jak również zagraniczne, autobusowe i samolotowe.

Seniorzy są organizatorami spotkań modlitewnych, szczególnie w Adwencie i Wielkim Poście. Zapraszają wówczas osoby chore i słabujące, ludzi w podeszłym wieku jak również wszystkich emerytów i rencistów naszej parafii na Mszę Świętą, podczas której jest udzielany sakrament Namaszczenia Chorych. Następnie zapraszają wszystkich na przygotowany przez siebie poczęstunek.

Sami uczestniczą i zapraszają chorych na okolicznościowe nabożeństwo z okazji Matki Bożej Lurdzkiej: 11 lutego.

Główną Seniorką jest Gabriela Kowalczyk

Opiekun duchowy: o. Jerzy Karpiński SJ

Kontakt:

  • Tel. kom.: 733 773 414
  • Email: ojerzysj(at)gmail.com

 

Hymn Seniorów
(Na melodię: Jak długo na Wawelu)

Choć są na niebie chmury,
W górę unieśmy wzrok.
I poprzez lasy i góry
Równajmy wspólny krok.

Refren:
Nie bójmy się jesieni,
bo jesień łączy nas.
Z nią trzeba iść przez życie
dopóki służy czas.

Życie ma swoją jesień,
więc bądźmy wierni jej.
Ileż w niej uczuć i wzniesień
Ile przeżytych chwil.

Refren

Bo każdy z nas już dzisiaj
ma posrebrzaną skroń.
Lecz serce ciągle młode,
Choć spracowaną dłoń.

Refren

Dopóki serce bije,
dopóki starcza sił.
Śpiewaj i bądź pogodny,
A będziesz długo żył.

Refren

Skip to content