Zaznacz stronę

Warsztaty metodą HALT

Metoda HALT została stworzona przez członków wspólnoty Anonimowych Alkoholików jako jedno z narzędzi, które bardzo pomaga w utrzymywaniu zdrowych zachowań i zapobiega nawrotom do wcześniejszych, niewłaściwych nawyków. Ze względu na swoją skuteczność i prostotę metoda ta zyskała ogromna popularność.

Na dzień dzisiejszy HALT jest metodą wykorzystywaną w najróżniejszych sytuacjach życiowych. Jest pomocna w zarządzaniu gdy musimy podjąć istotne decyzje. Sprawdza się, gdy chcemy zadbać o własną równowagę emocjonalną lub zapobiec powrotom do wcześniejszych zachowań (nawyków) – niezależnie od tego jakiej sfery naszego życia by one dotyczyły. Wspaniale sprawdza się w sztuce wychowywania. Jest bardzo ważnym elementem w rozwijaniu właściwych relacji z sobą samym i z drugim człowiekiem (zwłaszcza bliskich relacji). Efektywność tej metody polega miedzy innymi na tym, że traktuje osobę jako całość, uwzględniając różne  płaszczyzny życia – fizyczną, psychiczną/emocjonalną i w takim samym stopniu odnosi się do każdej z tych sfer. Pierwsza i ostatnia litera tej metody odnosi się do naszych fizycznych symptomów (Hungry – głodny, Tired – zmęczony), gdy dwie środkowe (Angry – rozzłoszczony, Lonely – osamotniony) zwracają uwagę na nasze emocje.

Metoda HALT służy nauce rozpoznawania i nazywania odczuwanych sygnałów fizycznych i emocjonalnych w celu lepszego poznania samego siebie a w efekcie wprowadzeniu zmian w swoim życiu. Ma za cel pomoc w budowaniu zdrowych i silnych relacji z sobą  samym i/lub z najbliższymi nam osobami (współmałżonek, dziecko, rodzic, rodzeństwo itp.) a także naprawienia, odnowienia, umocnienia lub pogłębienia relacji osobistej z Bogiem.

Odbywają się one w trzecią sobotę miesiąca w godzinach od 10 do 12:15. Zalecane uprzednie zgłoszenie SMS-em, jako że liczba uczestników na każdym warsztacie jest ograniczona do około 20 osób.

Warsztaty HALT prowadzi psycholog pani Ewelina.

Opieka duchowa: o. Jerzy Karpiński SJ

Kontakt:

  • Tel. kom.: 733 773 414
  • Email: ojerzysj(at)gmail.com
Skip to content