Zaznacz stronę

„Otwarci na miłość”

Tylko prawdziwa miłość doprowadzić może do podjęcia życiowych decyzji takich jak zawarcie związku małżeńskiego i założenie własnej rodziny. Dwie są niebezpieczne skrajności, których trzeba unikać przy poszukiwaniu sposobów na spełnienie potrzeby serca – potrzeby miłości. Pierwsza skrajność – to ślepe zdanie się na Pana Boga i bierne czekanie na znak Jego woli przy równoczesnym nic-nie-robieniu. Drugą skrajnością jest wzięcie wszystkiego w swoje ręce, zwykle na poziomie emocjonalnym, i bieganie kolejno po wielu wariantach przy kompletnym nieliczeniu się z Bogiem, jakby On w ogóle nie istniał i nie ustanawiał żadnych zasad. Przy obu wariantach marne szanse ma zaistnienie prawdziwej miłości i udanego związku, nie mówiąc już o szczęśliwej rodzinie.

Dobrą radę daje św. Ignacy Loyola, założyciel jezuitów:

„Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego; tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła”.

Warsztat, prowadzony przez kwalifikowane osoby będzie dotykał dwóch poziomów życia: duchowo-religijnego i psychologicznego. Uczył będzie takiego sposobu podejmowania decyzji i dokonywania wyborów, gdzie główną rolę odgrywa miłość. Cele warsztatu: stwarzanie możliwości poznawania nowych osób, integracja; modelowanie postawy otwartości na drugiego człowieka; dzielenie się wiedzą dotyczącą budowania relacji oraz możliwych źródeł trudności. Powstawaniu dobrych relacji międzyludzkich sprzyja rozwój duchowy, umacniający osobiste relacje z Bogiem, zgodnie z najważniejszym przykazaniem: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem; będziesz miłował bliźniego swego; jak będziesz miłował siebie samego.

Mamy nadzieję, że warsztaty pomogą uczestnikom stale dorastać do bycia dobrym kandydatem/kandydatką na męża/żonę, co doprowadzi do osiągnięcia spełnienia w małżeństwie i rodzinie. Głęboko ufamy także, że Archanioł Rafael zaniesie nasze modlitwy do Boga, który z pewnością zainteresuje się ludzkimi problemami.

Terminy spotkań warsztatowych w 2020 roku w trzecie środy miesiąca po Mszy św. o godz. 19:00: 19 lutego, 18 marca, 15 kwietnia, 20 maja, 17 czerwca, 16 września, 21 października, 18 listopada, 16 grudnia.

 

Opieka duchowa: o. Jerzy Karpiński SJ

Kontakt:

  • Tel. kom.: 733 773 414
  • Email: ojerzysj(at)gmail.com

 

UWAGA: Z racji lokalowych istnieje konieczność ograniczenia liczby uczestników. Za to ograniczenie przepraszamy. Prosimy o wcześniejsze dokonanie rejestracji, wysyłając SMS z imieniem i nazwiskiem (przynajmniej z pierwszą literą nazwiska) na nr tel. 733-773-414.

 

Skip to content