Zaznacz stronę

Forum Rodziny w Bytomiu

Chrześcijańskie wydarzenie duchowe i kulturalne, poświęcone małżeństwu i rodzinie. W programie przewidziane są warsztaty, konferencje, nauki rekolekcyjne, koncerty i pokazy filmowe. Szczególną troską objęte są niektóre wydarzenia, jak spotkanie ludzi młodych, randka małżeńska i narzeczeńska czy też dzień skupienia dla katechetów i wychowawców.

Do udziału zapraszane są osoby z rodzin szczęśliwie prosperujących jak również przeżywających trudności i kryzysy czy też takie, które doświadczyły rozpadu małżeństwa i samotności.

Forum Rodziny jest inicjatywą świeckich katolików, dla których tematy i problemy rodzinne mają znaczenie.

W organizację zaangażowani są wolontariusze z Duszpasterstwa Małżeństw przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bytomiu (ojcowie jezuici), członkowie Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR oraz uczestnicy 12 kroków ku pełni życia „WRESZCIE ŻYĆ”.

 

Pierwsze Forum Rodziny odbyło się w roku 2018 z tematem: „Małżeństwo i Rodzina. Boża recepta na sukces”. Prowadził ks. Marek Dziewiecki z Radomia.

Hasłu drugiego Forum w 2019 roku brzmiało: „Ku wolności…”. Głównymi mówcami byli ks. Marek Dziewiecki oraz Rafał Porzeziński z Warszawy.

Trzecie Forum przygotowywane jest na jesień 2020 roku.

 

Opiekę duchową sprawuje o. Jerzy Karpiński SJ

Kontakt: f.rodziny(at)gmail.com

Facebook: Forum Rodziny w Bytomiu

 

Więcej informacji: www.forumrodziny.pl

Skip to content