Ministranci

KLUCZE

Utworzono: 04.09.2013 Autor: Proboszcz

WAŻNE!!!


Bardzo proszę wszystkich, którzy mają klucze do: salek, kościoła, bilardu, ping-ponga, magisu, manresy, scholii itd...
O NIEZWŁOCZNE oddanie ich do o. Mariusza lub ks. Damiana.
W najbliższym czasie jest zaplanowana zmiana zamków.
Przypominam, że 27 września jest zamknięta lista ministrantów (podstawówka, gimnazjum i szkoła średnia) i jak ktoś się nie pojawi, to może zapisać się ponownie na ministranta.Kandydaci - zapraszamy

Utworzono: 24.08.2013 Autor: ks. Damian

Czytaj więcej...

Ministranci

Utworzono: 25.05.2010 Autor: Proboszcz

Ministranci

Ministranci - (z j. łac. ministrare "służyć, pomagać") służy Bogu i ludziom zwłaszcza podczas sprawowania Mszy św. i innych nabożeństw liturgicznych w Kościele. Dba o sprawny i piękny przebieg liturgii, pomaga kapłanowi w czynnościach liturgicznych i odczytuje ludowi Bożemu Słowo Boże. Jest to funkcja ważna i odpowiedzialna.
Dokumenty Kościoła tak wypowiadają się na temat służby ołtarza:
"W odprawianiu liturgii każdy spełniający swą funkcję, czy to duchowny czy świecki, powinien czynić tylko to i wszystko to, co należy do niego z natury rzeczy i na mocy przepisów liturgicznych. Ministranci, lektorzy, komentatorzy i członkowie chóru również spełniają prawdziwą funkcję liturgiczną. Niech więc wykonują swój urząd z tak szczerą pobożnością i dokładnością, jak to przystoi wzniosłej posłudze i odpowiada słusznym wymaganiom Ludu Bożego. Należy więc staranie wychować te osoby w duchu liturgii oraz przygotować do odpowiedniego i zgodnego z przepisami wykonywania przypadających każdemu czynności" (KL 28-29).

Czytaj więcej...