Schole Latorośle i Bisy

Utworzono: 26.05.2010 Autor: Administrator Odsłony: 7663
Kim jesteśmy?
Jesteśmy LATOROŚLE, czyli dzieciaki w wieku 5-13 lat. Kochamy śpiewać i tworzymy SCHOLĘ, która co niedzielę o 11.00 upiększa Mszę Świętą w naszej Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bytomiu.
 


Nasze osiągnięcia?

Pan Sławek, p. Gosia i p. Janusz - nasi opiekunowie - wraz z grupą przyjaciół i s. Heleną w 2012 roku zapragnęli nas poprowadzić. Sami kiedyś grali i śpiewali jak my dziś. Dzięki nim zrozumieliśmy, że możemy dzielić się naszym talentem, sprawiać sobie i innym radość, a przy tym świetnie się bawić i zaprzyjaźniać.
W kwietniu 2014 roku w BECEKu występowaliśmy obok wielu innych artystów na koncercie charytatywnym dla Patryka chorego na raka. Cieszyliśmy się ogromnie, że choć tak mogliśmy pomóc. Zebraliśmy ogromne brawa po naszym występie, co dodało nam skrzydeł.
Wzorujemy się na ARCE NOEGO i udało nam się spełnić jedno z naszych największych marzeń - w czerwcu 2014 roku podczas DNI Bytomia właśnie z ARKĄ NOEGO zaśpiewaliśmy piosenkę na jednej scenie. HUURRRAA! Było FANTASTYCZNIE ;-)
Marzyliśmy o wspólnych wakacjach - i też się udało. Spędziliśmy w sierpniu tydzień we Władysławowie, gdzie przy pięknej pogodzie korzystaliśmy z uroków morza, wspólnej zabawy, ogniska, rejsów statkiem itp. Także tam swym śpiewem upiększyliśmy niedzielną mszę świętą, co bardzo podobało się turystom tak dużym jak i tym małym. Wspomnienia mamy WSPANIAŁE i akumulatory naładowane !!!
 
My, na co dzień?
Na co dzień chodzimy do przedszkoli lub szkół i dzielnie tam dajemy sobie radę. W niedziele gromadzimy się na Mszy świętej - robimy wiele razem. Nasi rodzice też chętnie włączają się we wszystkie akcje. Raz w tygodniu chodzimy na basen, jesienią bywamy w górach, organizujemy grille, wypady do kina - po prostu przyjaźnimy się i cieszymy z naszego dzieciństwa i na szczęście mamy scholę, która pomaga nam w tym. Dzielimy się naszymi sukcesami. Wspomagamy się, gdy los doświadcza bezpośrednio nas lub naszych bliskich i znajomych.
 
Jak do nas dołączyć?
Można nasze poczynania na bieżąco obserwować na naszym profilu FACEBOOK: nspj.schola.
Można do nas dołączyć: spotkania odbywają się w każdą sobotę od godziny 9:30 – 11:00.
Można z nami śpiewać w każdą niedzielą na mszy świętej o godzinie 11:00
 
ZAPRASZAMY