Zaznacz stronę

Dziś, o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Na placu kościelnym przeprowadzana jest zbiórka do puszek na pomoc świąteczną dla najbiedniejszych z naszej parafii.

We wtorek, 19 marca, Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W dniu inauguracji nowego pontyfikatu, w Katedrze gliwickiej o godz. 18.00 Msza św. w intencji papieża Franciszka. Także w naszym kościele o godz. 18.00 Msza św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz nowenna.

W środę i czwartek, 20 i 21 marca, o godz. 17.00 katecheza dla gimnazjalistów klas drugich.

W piątek, 22 marca, o godz. 8.30 i 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
Również w tym dniu, tradycyjna Bytomska Droga Krzyżowa na Rynku Miasta Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 18.45.

Za tydzień, 24 marca Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas wszystkich Mszy św. Uroczysta procesja z palmami odbędzie się przed Mszą św. o godz. 11.00. W procesji uczestniczą tylko dzieci. Diecezjalne Spotkanie Młodzieży, rozpocznie się w kościele Wszystkich Świętych w Gliwicach o godz. 14.00, a po procesji, Msza św. o godz. 14.30 w kościele katedralnym.

Na placu kościelnym można nabyć prasę katolicką. Dostępne są również świece „Caritas” na „stół wielkanocny” i „paschaliki”, które zabierzemy na Liturgię Wigilii Paschalnej.

W poniedziałek i wtorek, tj. 18 i 19 marca w kościele św. Wojciecha w Bytomiu, o godz. 19.00 konferencje o sakramencie pokuty i pojednania wygłosi ks. dr Dariusz Klejnowski-Różycki jako przygotowanie do Nocy konfesjonałów.

Wszystkim parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności.

 

Skip to content