Zaznacz stronę

Ogłoszenia Duszpasterskie
I Niedziela Adwentu
29.11.2015

1. Dziś rozpoczynamy Adwent. Zapraszamy na roraty. W naszym kościele odprawiać je będziemy od poniedziałku do piątku, dla dorosłych o godz. 7.00 rano i dla dzieci o godz. 17.00. Dzisiaj rozpoczęliśmy także rekolekcje adwentowe, które przygotowują nas na Boże Narodzenie i pomagają rozpocząć Rok Miłosierdzia. O. Arturowi dziękujemy za trud głoszenia Zapraszamy do sakramentu spowiedzi w czasie rekolekcji. Będziemy spowiadać w poniedziałek i wtorek od 17 do 19.
2. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja do godz. 15.30, następnie nieszpory. Rano po Mszy w intencji Apostolstwa Modlitwy o godz. 8.00 zmiana tajemnic Różańca.
3. W czwartek, 3 grudnia – w naszym zakonie święto św. Franciszka Ksawerego, modlimy się za misjonarzy. W tym dniu odwiedziny chorych. Wieczorem adoracja NS.
4. W piątek, 4 grudnia, spowiedź z racji pierwszego piątku od 16.30 do 19.30. Spowiadamy także podczas wszystkich Mszy.
5. Także w piątek, 4 grudnia – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. O godz. 8.00 Jego Magnificencja, prof. Józef Bremer, Rektor Akademii Ignatianum odprawi Mszę św. w intencji górników, hutników i ich rodzin. Zapraszamy do udziału w tej Eucharystii.
6. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za ofiary złożone w zeszłym tygodniu na tacę remontowo-inwestycyjną. Zebraliśmy około 7 tys. Neokatechumenat dziękuje za wsparcie Światowych Dni Młodzieży. Dziękujemy także za ofiary składane na rzecz ubogich.
7. Ks. Tomasz organizuje zbiórkę nagród dla dzieci uczestniczących w roratach. Mogą to być maskotki, gry planszowe, książki czy słodycze, które można składać w zakrystii.
8. Na placu kościelnym są do nabycia opłatki świąteczne, świece wigilijne „Caritas” i prasa katolicka.
Dziękujemy serdecznie wszystkim Parafianom, którzy pomagali w różnych pracach parafialnych w ostatnim tygodniu. Wszystkim Andrzejom oraz obchodzącym Imieniny i Urodziny w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego Błogosławieństwa.

 

Skip to content