Zaznacz stronę
  1. Dziś zapraszamy na Parafialny Dzień Dziecka do naszego ogrodu. Zapraszamy do „kawiarenki pod chmurką” – na kawę, herbatę i domowe wypieki (będzie można zabrać ciasto na wynos). Po Mszy Świętej o godz. 11:00 będą główne atrakcje dla dzieci i rodzin. Zebrane ofiary będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny dla naszych Marianek i Ministrantów.
  1. Przez cały Okres Wielkanocny zapraszamy na Drogę Światła. W naszej parafii Droga Światła odbywa się w każdą niedzielę o godz. 19:00.
  1. Jeszcze do wtorku zapraszamy na nabożeństwa majowe – o godz. 17:30 – oraz na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny – po porannych Mszach o 8:00. Natomiast już od środy zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe oraz na godzinki ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – o tych samych godzinach.
  1. Trwa Jubileuszowy Rok Ignacjański. W ramach jego obchodów do 1 czerwca w naszej parafii będziemy przeżywać „Tydzień ze Świętym Ignacym z Loyoli” – goszcząc w naszej parafii relikwie i obraz tego świętego. Dlatego dziś można usłyszeć na wszystkich Mszach kazania na jego temat. W poniedziałek zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Ignacego jako patrona rodzących matek – o godz. 18:45 – wraz z poświęceniem wody św. Ignacego. We wtorek podczas wieczornej Mszy ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie można usłyszeć kazanie o maryjnym wymiarze duchowości ignacjańskiej. Natomiast we środę o 18:00 będzie odprawiona Msza na pożegnanie relikwii i ikony św. Ignacego. Program całego „Tygodnia” można znaleźć na plakatach w przedsionku kościoła oraz na naszej stronie internetowej. Przypominamy też, że nasz kościół jest w Roku Jubileuszowym jedną ze Świątyń Jubileuszowych, w których można zyskać specjalny odpust.
  1. Najbliższy czwartek, 2 czerwca, to Pierwszy Czwartek Miesiąca. O godz. 18:00 odprawimy Mszę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Jak zwykle w okolicach Pierwszego Czwartku będziemy umawiać się z chorymi na odwiedziny z Komunią Świętą.
  1. Najbliższy piątek, 3 czerwca, to Pierwszy Piątek Miesiąca. Zachęcamy, żeby przyjąć w tym dniu Komunię Świętą w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa. W tym dniu będzie okazja do spowiedzi przed Mszami porannymi oraz po południu od godz. 16:00. Dzieci zapraszamy szczególnie na dodatkową Mszę Świętą o godz. 16:30. Wieczorem z kolei zapraszamy na pierwszopiątkową adorację Najświętszego Sakramentu. Będzie można w ciszy trwać przed Panem Jezusem ofiarowując mu swoją obecność. Jak zwykle rozpocznie się ona o godz. 20:00 i potrwa do północy.
  1. Najbliższa sobota, 4 czerwca, to Pierwsza Sobota Miesiąca. Na godz. 9:00 zapraszamy na Mszę Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. Po tej Mszy będzie zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo fatimskie.
  1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca, dlatego zebrana taca przeznaczona będzie na cele remontowo-inwestycyjne.
  1. W tym dniu podczas Mszy o 11:00 odbędzie się przyjęcie do ministrantów chłopców, którzy w ciągu minionego roku przygotowywali się do tego jako kandydaci.
  1. Już za dwa tygodnie, w niedzielę, 12 czerwca, w Parku Miejskim odbędzie się nasz Festyn Parafialny – PARAFIADA 2022. Będą koncerty, teatrzyk kukiełkowy dla dzieci, pokazy służb mundurowych, pokazy tańca. Będą też atrakcje dla dzieci: dmuchańce, bańki, balony, wata i wiele innych. W ramach Parafiady zostanie rozegrany mecz piłki nożnej: „Jezuici i przyjaciele” kontra „Samorządowcy Bytomia”. Zapraszamy wolontariuszy do współtworzenia tej imprezy. Spotkanie organizacyjne będzie we wtorek o godzinie 19:00 w kawiarence parafialnej.

11.     W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Janusz Zagrodny, Elfryda Jergła, Jerzy Szymczyk i Maria Gwardiak. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

Skip to content