Zaznacz stronę
 1. W zeszłą niedzielę na tacę remontowo-inwestycyjną zebraliśmy 8391 zł. Z kolei do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej zebraliśmy 924,44 zł. Za wszelkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
 1. Już dzisiaj odbywa się nasze parafialne święto: PARAFIADA 2022 – w Parku Miejskim przy muszli koncertowej. Celem głównym pikniku jest wsparcie finansowe remontu dachu naszego kościoła, dlatego zapraszamy na liczne atrakcje dla ciała i ducha. Będzie teatrzyk kukiełkowy dla dzieci, występy szkół, Latorośli oraz gwiazdy wieczoru: zespołu „Tylko Ty”. Zapraszamy też na mecz piłki nożnej: „JEZUICI i Przyjaciele” kontra „Samorządowcy Miasta Bytomia”. Szczegóły – na plakatach i na naszej stronie internetowej.
 1. Przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe – codziennie o godz. 17:30 – oraz na godzinki ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – po porannych Mszach o 8:00.
 1. Natomiast w najbliższy poniedziałek, 13 czerwca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie połączone z nabożeństwem czerwcowym. Rozpocznie się ono o 17:15.
 1. Młodzież klas ósmych, która w przyszłym roku szkolnym będzie chciała rozpocząć przygotowanie do bierzmowania w naszej parafii, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższy wtorek, 14 czerwca, o godz. 19:30 w kościele.
 1. Od środy zapraszamy do włączenia się w nowennę przed Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa czyli naszym świętem patronalnym.
 1. W najbliższy czwartek, 16 czerwca, obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Na procesję Bożego Ciała zapraszamy po Mszy o 9:30. Msze w tym dniu będą w porządku niedzielnym z jednym wyjątkiem: ze względu na procesję nie będzie Mszy o 11:00. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy na procesję. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów. Prosimy o przynoszenie do zakrystii płatków kwiatów na procesję. Prosimy też, żeby dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe przyszły w swoich strojach. Zachęcamy, żeby przyozdobić swoje domy obrazami i symbolami eucharystycznymi. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na codzienną procesję po wieczornej Mszy Świętej.
 1. Na najbliższy piątek, 17 czerwca, Biskup Gliwicki ogłasza dyspensę od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich wiernych przebywających w tym dniu na terenie diecezji gliwickiej.
 1. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach będzie można poprzeć swoim podpisem inicjatywę Fundacji Życie i Rodzina, która chce prawnie ograniczyć działalność grup propagujących w Polsce aborcję.
 1. Zapraszamy do skorzystania z czerwcowych rekolekcji w życiu codziennym skierowanych  do pań – pod tytułem „Do serca Jezusa”. Są one oparte na rozważaniach niektórych wezwań z Litanii do Serca Pana Jezusa. Teksty oraz konferencje można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce „duchowość”. Więcej informacji – u o. Macieja.
 1. W dniach od 7 do 10 września Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na pielgrzymkę po Sanktuariach Warmii i Podlasia. Odwiedzimy między innymi: Gietrzwałd, Stoczek Klasztorny, Świętą Lipkę, Głotowo, Różanystok, Sokółkę, Świętą Wodę, a także Laski i Górę Kalwarię. Więcej informacji – na plakacie w przedsionku Kościoła. Zapisy u pana Tomka w zakrystii.
 1. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Sebastian Kwapiński i Stanisława Majewska. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.
Skip to content