Zaznacz stronę
 1. W najbliższy wtorek obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra, Apostoła. W tym dniu módlmy się w szczególny sposób za papieża Franciszka, następcę św. Piotra.
 1. W ramach trwającego Roku Ignacjańskiego zapraszamy na kolejną „Konferencję Ignacjańską” – w najbliższą środę, 23 lutego, po Mszy wieczornej – od godz. 18:45. Naszym gościem będzie ojciec Artur Wenner, dyrektor jezuickiego Centrum Duchowości w Częstochowie. Opowie nam o modlitwie codziennego podsumowania dnia zwanej ignacjańskim rachunkiem sumienia. Ojca Wennera będzie można usłyszeć jeszcze tego samego dnia podczas prowadzonej przez ojca Proboszcza audycji „Rozmowy w drodze” – w Radiu Silesia o godz. 21:00. Z kolei we czwartek, 24 lutego, zapraszamy na nabożeństwo ignacjańskie – również po Mszy wieczornej, czyli od godz. 18:45.
 1. Wspólnota Manresa zaprasza młodzież studiującą i pracującą na spotkania pomagające wzrastać w wierze, promujące rozwój osobisty i wspólnotowy. Spotkania odbywają się co dwa tygodnie w sali Manresa. Najbliższe spotkanie będzie miało miejsce we czwartek, 24 lutego o godz. 19:00. Zapraszamy!
 1. Już wkrótce, 2 marca, rozpocznie się Wielki Post, okres naszego przygotowania do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy zatem na rekolekcje parafialne, które odbędą się już na samym początku tego czasu – od niedzieli, 6 marca, do środy, 9 marca. Poprowadzi je ojciec Waldemar Los SJ. Noszą one tytuł: „Od(nowa) z Chrystusem”.
 1. W naszej parafii odbędą się również wielkopostne rekolekcje w życiu codziennym. Rozpoczną się one we wtorek, 1 marca, o 19:30. Kolejne spotkania będą w soboty. Będzie możliwość skorzystania z rozmów indywidualnych. Rekolekcje poprowadzi o. Maciej. Więcej informacji – na plakacie i na stronie internetowej.
 1. Z kolei ojciec proboszcz zaprasza, jak co roku, na kolejne Wielkopostne Rekolekcje Radiowe w Radiu Silesia. Audycji rekolekcyjnych będzie można posłuchać w każdą środę Wielkiego Postu  o godz. 21:00.
 1. Znakomitą pomocą w przeżywaniu Wielkiego Postu może być również „Zdrapka Wielkopostna”. W tegorocznych zadaniach zdrapkowych będą nam towarzyszyć św. Ignacy  z Loyoli i bł. kard. Stefan Wyszyński. Można się w nią zaopatrzyć w zakrystii, w kancelarii parafialnej oraz z tyłu kościoła obok czasopism katolickich, składając wolne datki.
 1. Dwie grupy „Dwunastu kroków” rozpoczęły regularne spotkania. Świadczy to o niemałym zainteresowaniu. W związku z tym rozpoczynamy zapisy osób dorosłych do kolejnej grupy, która będzie miała spotkania w wybrane piątki wieczorem. Zgłoszenia – u ojców Jerzego lub Waldemara.
 1. Wyjazd na Wielkopostną Drogę Krzyżową na Przeprośnej Górce połączony z odwiedzinami Sanktuarium św. Ojca Pio i Jasnej Góry odbędzie się w sobotę, 12 marca, po południu.
 1. Natomiast wyjazd z naszej parafii do Cieszyna na teatralne przedstawienie Męki Pańskiej odbędzie się w sobotę, 2 kwietnia. Zapisy przez SMS u ojca Jerzego. Szczegóły w gablotkach.
 1. Informacje o wyjazdach pielgrzymkowych m.in. do Fatimy czy Meksyku oraz o wyjazdach wypoczynkowych i wakacyjnych znajdują się na stronie internetowej „Duszpasterstwa pielgrzymkowego Diecezji Gliwickiej”. Zapraszamy do odwiedzania tej strony.
 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana: śp. Tadeusz Lipiński. Powierzajmy go Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

 

Skip to content