Zaznacz stronę
  1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte będą w porządku niedzielnym: o 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 16:00 i 18:00. Natomiast taca zebrana jutro będzie przeznaczona na prowadzoną przez jezuitów Akademię „Ignatianum”.
  1. W Poniedziałek Wielkanocny kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  1. W środę, 20 kwietnia, o godz. 8:00 odbędzie się comiesięczna Msza Święta w intencji Grupy Seniorów. Po Mszy zapraszamy Seniorów na spotkanie do sali pod kościołem. Natomiast tego samego dnia wieczorem zostanie odprawiona kolejna Msza w intencji małżonków – „Aby małżeństwo udanym było”.
  1. Ostatnie już spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w środę, 20 kwietnia, po Mszy Świętej o godz. 18:00.
  1. Przypominamy, że najbliższy piątek, 22 kwietnia, ze względu na trwającą oktawę Wielkanocy nie jest dniem postnym.
  1. Trwa nowenna do miłosierdzia Bożego. Od wtorku do soboty będzie można włączyć się do wspólnego odmawiania nowenny po wieczornej Mszy Świętej. Nowennę zwieńczy uroczyste nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego w przyszłą niedzielę – czyli w Niedzielę Miłosierdzia – o godz. 15:00. W tym dniu może zyskać odpust zupełny każdy, kto weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem Eucharystii, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę «Ojcze nasz» i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego.
  1. W przyszłą niedzielę zaczyna się również Tydzień Miłosierdzia. Dlatego po każdej Mszy Świętej będzie zbiórka do puszek na potrzeby Caritas – w diecezji i w naszej parafii.
  1. Jak już zapowiadaliśmy wcześniej, w przyszłą niedzielę wznowi swoją działalność kawiarenka parafialna – Chcielibyśmy, aby była ona miejscem spotkania dla wszystkich parafian. Zapraszam zatem za tydzień po każdej Mszy na coś słodkiego i na wspólnie spędzoną chwilę. Nie będzie natomiast możliwości zabierania ciasta „na wynos”. Jeśli ktoś chciałby przynieść ciasto, to będzie taka możliwość w sobotę   od 17:30 i przez całą niedzielę. Bardzo dziękujemy za okazane wsparcie.
  1. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Bogusław Zajączkowski, Irena Warchoł i Dorota Wilińska. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.
  1. Wielkanoc to czas radości. Dlatego jako wspólnota Ojców Jezuitów chcemy złożyć Wam wszystkim serdeczne życzenia. Życzymy Wam głębokiego doświadczenia Bożej miłości, która płynie z krzyża Jezusa; przenikającej każdy dzień nadziei, że razem z Chrystusem również i my zmartwychwstaniemy; nieustannej radości zakorzenionej w bliskości Boga, której pełnię odnajdziemy w życiu wiecznym.
Skip to content