Zaznacz stronę
  1. W zeszłą niedzielę na tacę remontowo-inwestycyjną zebraliśmy 7969 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone ofiary.
  1. W najbliższy wtorek zapraszamy na Noc Konfesjonałów do bytomskiego kościoła Świętej Trójcy. Będzie tam można skorzystać ze spowiedzi od godz. 20:00 do 24:00. Natomiast w naszej parafii w Wielkim Tygodniu okazja do spowiedzi będzie w następujących godzinach: od poniedziałku do środy – przed Mszami porannymi oraz   od godz. 17:00 do 19:00; w Wielki Czwartek i Wielki Piątek – od godz. 7:00 do 12:00 oraz od 14:00 do 17:45; w Wielką Sobotę – od godz. 7:00 do 17:00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
  1. W środę będzie można wysłuchać ostatniej już audycji w ramach Wielkopostnych Rekolekcji Radiowych w Radiu Silesia, które prowadzi Ojciec Proboszcz. Szczegóły – na plakatach.
  1. Zapraszamy wszystkich parafian na uroczyste obchody Triduum Paschalnego, które rozpocznie Liturgia Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18:00. Po Liturgii będzie okazja do adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 22:00.
  1. W Wielki Piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, którą w tym dniu odprawimy o godz. 8:00 i 15:00. Natomiast o 18:00 rozpocznie się wielkopiątkowa Liturgia Męki Pańskiej. Po Liturgii zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali. Podobnie jak w czwartek, będzie możliwość adoracji do godz. 22:00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły – ilościowy (tylko jeden posiłek do syta i dwa skromne) oraz jakościowy (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). W piątek zaczyna się również nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego.
  1. W Wielką Sobotę będziemy święcić pokarmy od godz. 10:00 do 17:00. Będzie się to odbywać w ogrodzie. Wejście na święcenie pokarmów będzie przez kościół: zapraszamy najpierw do adoracji krzyża, a potem do przejścia do ogrodu bocznymi drzwiami. Zapraszamy, żeby przy okazji święcenia podzielić się świątecznymi pokarmami z gośćmi z Ukrainy, mieszkającymi w naszym domu parafialnym.
  1. Natomiast w sobotę wieczorem zapraszamy na Wigilię Paschalną, która zacznie się o godz. 20:00. Jest to najważniejsza Liturgia w całym roku, którą rozpoczynamy świętowanie Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego. Zakończy się ona uroczystą procesją rezurekcyjną. Prosimy przynieść ze sobą świece z zabezpieczeniem przed kapiącym woskiem.
  1. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Poniedziałek Wielkanocny kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  1. Jak co roku przygotowujemy paczki świąteczne dla osób potrzebujących z naszej parafii. Datki na ten cel można wrzucać przez cały Wielki Post do skarbony z tyłu kościoła.
  1. Są jeszcze dostępne wielkanocne świece Caritasu. Można się w nie zaopatrzyć z tyłu kościoła oraz w kancelarii parafialnej.
Skip to content