Zaznacz stronę
  1. W zeszłą niedzielę na tacę remontowo-inwestycyjną zebraliśmy 8599 zł. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy. Również nasz rekolekcjonista, o. Waldemar Los, dziękuje bardzo za wsparcie remontu kaplicy akademickiej dla duszpasterstwa studentów, którym się zajmuje.

2        Ponieważ zmieniły się rozporządzenia Diecezji związane z sytuacją epidemiczną, powracamy do spowiadania w konfesjonałach.

  1. Dziś po każdej Mszy będzie coroczna zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce. Natomiast za tydzień będzie zbiórka na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach.
  1. Cały czas zapraszamy do wspierania uchodźców i dziękujemy za dotychczasową pomoc. Nasza parafia organizuje zbiórkę funduszy dla tych, którzy trafili do Bytomia. Datki można wrzucać do skrzynki z tyłu kościoła lub wpłacać na subkonto działającego przy naszej parafii Stowarzyszenia im. Ojca Adama Wiktora. Numer konta znajduje się na plakatach w przedsionku kościoła i na naszej stronie internetowej.

Osoby z naszej parafii, które chciałyby w jakiś konkretny sposób pomóc jako wolontariusze, prosimy o wrzucenie kartki ze swoim zgłoszeniem do tej samej skrzynki z tyłu kościoła, podając swoje imię i nazwisko, numer telefonu oraz rodzaj pomocy, jaki mogą zaofiarować.

Z kolei wszelkie dary rzeczowe prosimy przekazywać do organizowanego przez miasto punktu w ośrodku „Lokal w Bytomiu” przy pl. Sobieskiego 3, dzwoniąc najpierw na podany na plakacie numer telefonu, żeby się upewnić, co w tej chwili jest najbardziej potrzebne.

 

  1. Wspólnota Żywego Różańca naszej parafii zaprasza na cotygodniową modlitwę różańcową w intencji pokoju na świecie, a zwłaszcza na Ukrainie – w soboty po Mszy o godz. 8:00.
  1. Można się jeszcze włączyć w wielkopostne rekolekcje w życiu codziennym. Spotkania rekolekcyjne odbywają się w każdą sobotę o 19:00 w kościele. Jest możliwy udział online przez stronę internetową naszej parafii. Więcej informacji – na plakacie w przedsionku kościoła oraz na naszej stronie internetowej.
  1. Zapraszamy również na kolejne audycje w ramach Wielkopostnych Rekolekcji Radiowych w Radiu Silesia, które prowadzi Ojciec Proboszcz. Można ich wysłuchać w każdą środę o godz. 21:00. Więcej informacji – na plakatach.
  1. W okresie Wielkiego Postu w każdy piątek będzie można uczestniczyć w Drodze Krzyżowej: rano, po Mszy o godz. 8:00 (prowadzi Apostolstwo Modlitwy i Żywy Różaniec) oraz po południu o godz. 17:15 (dla dzieci) i po Mszy o 18:00 (dla dorosłych). Natomiast w każdą niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – o godz. 17:00.
  1. We środę, 16 marca, o godz. 18:00 zostanie odprawiona kolejna Msza w intencji małżonków – „Aby małżeństwo udanym było”. Po niej zapraszamy pary małżeńskie na kolejną konferencję z cyklu „Furtka pokory”.
  1. Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się w teatrze w Cieszynie w sobotę, 2 kwietnia, o godz. 13:30. Cena za przejazd, ubezpieczenie i bilet wstępu wynosi 70 zł. Zapisy – przez SMS u ojca Jerzego. Więcej informacji – w gablocie.
  1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Irena Dybczak, Hanna Klemeńska, Barbara Gorczyńska i Stanisław Budziński. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.
Skip to content