Zaznacz stronę
  1. Zapraszamy dzisiaj na wspólne kolędowanie razem z naszą organistką, panią Nellą – w kościele, od godz. 16:45 do 17:45. W przerwach między kolędami wysłuchamy urywków Protoewangelii Jakuba, napisanej około 110 lat po Zmartwychwstaniu Chrystusa. Będzie też transmisja internetowa poprzez stronę naszej parafii.
  1. W najbliższą środę, 2 lutego, obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Ponieważ jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, po każdej Mszy będzie zbiórka do puszek na siostry klauzurowe. W tym dniu zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii na Mszę o godz. 18:00, podczas której zostaną poświęcone książeczki i świece. Natomiast kolejne spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się tydzień później, 9 lutego, jak zwykle po Mszy wieczornej.
  1. Również we środę, zapraszamy pary małżeńskie na Mszę Świętą o godz. 18:00, a po niej – na kolejną konferencję z cyklu „Furtka pokory”.
  1. Najbliższy czwartek, 3 lutego, to Pierwszy Czwartek Miesiąca. O godz. 18:00 odprawimy Mszę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Jak zwykle w okolicach Pierwszego Czwartku będziemy umawiać się z chorymi na odwiedziny z Komunią Świętą.
  1. Najbliższy piątek, 4 lutego, to Pierwszy Piątek Miesiąca. Zachęcamy, żeby przyjąć w tym dniu Komunię Świętą w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa. W tym dniu będzie okazja do spowiedzi przed Mszami porannymi oraz po południu od godz. 16:00. Dzieci zapraszamy szczególnie na dodatkową Mszę Świętą o godz. 16:30. Wieczorem z kolei zapraszamy na pierwszopiątkową adorację Najświętszego Sakramentu. Będzie można w ciszy trwać przed Panem Jezusem ofiarowując mu swoją obecność. Jak zwykle rozpocznie się ona o godz. 20:00 i potrwa do północy.
  1. Najbliższa sobota, 5 lutego, to Pierwsza Sobota Miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny – o godz. 8:30. Z kolei na godz. 9:00 zapraszamy na Mszę Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. Po tej Mszy będzie zmiana tajemnic różańcowych.
  1. Przyszła niedziela, 6 lutego, to pierwsza niedziela miesiąca, dlatego taca przeznaczona będzie na cele remontowo-inwestycyjne.
  1. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza wszystkich chętnych na czterodniową pielgrzymkę w dniach od 29 kwietnia od 2 maja. Miejsca, które odwiedzimy, to między innymi Stara Wieś, Strachocina, Dukla, Solina, Kalwaria Pacławska, Nowy Sącz i wiele innych. Więcej informacji – na plakacie w przedsionku kościoła. Zapisy – u pana Tomka w zakrystii oraz u Ojca Wojciecha.
  1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Zbigniew Kałuża, Zenon Mazurek i Andrzej Ziob. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.
Skip to content