Zaznacz stronę

1. W zeszłą niedzielę na tacę inwestycyjno-remontową zebraliśmy 3991 zł. Za wszelkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

2. W każdą sobotę w okresie wielkanocnym zapraszamy na Drogę Światła po wieczornej Mszy Świętej – ok. godz. 19:00.

3. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 17:30. Z kolei po porannych Mszach o 8:00 zapraszamy na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny.

4. W najbliższą środę o godz. 8:00 odprawimy Mszę Świętą w intencji Grupy Seniorów. Wciąż nie będzie jeszcze comiesięcznego wspólnego spotkania po Mszy, ale zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Eucharystii – czy to w kościele czy też poprzez transmisję internetową.

5. W najbliższy czwartek, 13 maja, obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy w tym dniu na nabożeństwo fatimskie połączone z nabożeństwem majowym. Rozpocznie się ono o 17:15.

6. W piątek, 14 maja rozpocznie się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Na zakończenie nowenny – w sobotę, 22 maja, zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas wigilijnego czuwania, które rozpocznie się o godz. 19:00 i zakończy się Mszą Świętą po północy.

7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu największa grupa dzieci z naszej parafii będzie przystępować do Pierwszej Komunii Świętej. Z tego powodu zmieni się układ Mszy Świętych. Msze komunijne zostaną w tym dniu odprawione o 9:30, 11:30, 13:00 i 14:30. Ze względu na ograniczenia spowodowane koronawirusem bardzo prosimy o pozostawienie miejsca podczas tych czterech Mszy wyłącznie dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodzin i zaproszonych gości – również na placu kościelnym i w ogrodzie. Wszystkich innych parafian zapraszamy na pozostałe Msze Święte oraz na transmisje internetowe.

8. Sakrament Bierzmowania w naszej parafii odbędzie się w dniach 31 maja oraz 1 i 2 czerwca br., podczas dodatkowych Mszy o godz. 16:00. Próby do bierzmowania odbędą się 17 i 24 maja o godz. 16:30. Na pierwszej próbie dokonamy podziału na trzy grupy.

9. Pojawiła się propozycja ze strony parafian, by dać możliwość dodatkowej adoracji Najświętszego Sakramentu w ciągu tygodnia. Prosimy zatem osoby, które byłyby zainteresowane adoracją i chciałyby poprzeć tę inicjatywę, o kontakt z parafią – telefonicznie, mailowo albo przez nasze konto na Facebook’u. Możliwość adoracji mogłaby się pojawić w poniedziałki, środy i piątki od godz. 17:00. Natomiast we wtorki i czwartki jak dotąd Najświętszy Sakrament będzie wystawiany po wieczornej Mszy Świętej – do godz. 19:30.

10. Ksiądz biskup Jan Kopiec kieruje do wszystkich diecezjan odezwę związaną z tegorocznymi święceniami kapłańskimi w naszej diecezji. Można ją znaleźć na stronie internetowej naszej parafii.

11. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Pana: śp. Maria Koczaja i Janina Modrok. Powierzajmy je Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

 

Skip to content