Zaznacz stronę
 1. Zapraszamy dziś po raz kolejny do kawiarenki parafialnej po każdej Mszy Świętej. Do wakacji będzie ona czynna co dwa tygodnie. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli ciasta. Nowe osoby, które chciałyby pomóc w kawiarence jako wolontariusze, prosimy o przekazanie swojego numeru telefonu osobom, które są w kawiarence lub o. Proboszczowi.
 1. Przez cały Okres Wielkanocny zapraszamy na Drogę Światła. W naszej parafii Droga Światła odbywa się w każdą niedzielę o godz. 19:00.
 1. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 17:30. Z kolei po porannych Mszach o 8:00 zapraszamy na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny.
 1. W najbliższą środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 1. Trwa Jubileuszowy Rok Ignacjański. W ramach jego obchodów od 25 maja do 1 czerwca w naszej parafii będziemy obchodzić „Tydzień ze Świętym Ignacym z Loyoli”. We środę, 25 maja, podczas Mszy o 18:00 przywitamy relikwie i ikonę św. Ignacego. Natomiast po Mszy – o godz. 18:45 – zapraszamy na kolejną konferencję ignacjańską. Wygłosi ją o. Jakub Kołacz, były prowincjał, a obecnie dyrektor Wydawnictwa WAM. Przybliży nam postać św. Ignacego poprzez pisane przez niego listy. O. Kołacza będzie można usłyszeć jeszcze tego samego dnia podczas prowadzonej przez o. Proboszcza audycji „Rozmowy w drodze” – w Radiu Silesia o godz. 21:00. Z kolei we czwartek, 26 maja, zapraszamy na nabożeństwo ignacjańskie – również po Mszy wieczornej, czyli od godz. 18:45. W piątek – również o 18:45 – zapraszamy na wprowadzenie w medytację ignacjańską i wspólną modlitwę z Pismem Świętym. W sobotę o 19:00 odbędzie się modlitewny wieczór uwielbienia ze św. Ignacym. Natomiast w niedzielę na wszystkich Mszach będzie można usłyszeć kazania na jego temat. Program całego „Tygodnia” można znaleźć na plakatach w przedsionku kościoła oraz na naszej stronie internetowej. Przypominamy też, że nasz kościół jest w Roku Jubileuszowym jedną ze Świątyń Jubileuszowych, w których można zyskać specjalny odpust. Szczegóły – na ulotkach w przedsionku kościoła.
 1. Już za tydzień, w niedzielę, 29 maja, zapraszamy na Parafialny Dzień Dziecka do naszego ogrodu. Od godz. 8:30 zapraszamy do „kawiarenki pod chmurką” – na kawę, herbatę i domowe wypieki (będzie można zabrać ciasto na wynos). Po Mszy Świętej o godz. 11:00 będą główne atrakcje dla dzieci i rodzin: m.in. grill, gofry, balony, rysowanie kredą, malowanie twarzy i puszczanie baniek mydlanych. Zebrane ofiary będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny dla naszych Marianek i Ministrantów.
 1. Dzieci, które rok temu przyjęły swoją Pierwszą Komunię, zapraszamy na Mszę rocznicową w przyszłą niedzielę o godz. 11:00.
 1. W ostatnią niedzielę maja odbywa się co roku Piesza Pielgrzymka Mężczyzn. W przyszłą niedzielę wyruszy ona także z naszej parafii. Nie ma żadnych zapisów. Wszyscy chętni zbierają się o godz. 7:30 na placu kościelnym. Zapraszamy wszystkich panów – niezależnie od wieku. Więcej informacji – na plakatach.
 1. Dnia 4 czerwca w Częstochowie odbędzie się coroczny zjazd wspólnot „Żywego Różańca”. Z tej okazji wspólnota z naszej parafii zaprasza wszystkich chętnych na pielgrzymkę na Jasną Górę. Koszt – 30 zł. Zapisy – u pana Tomka w zakrystii.
 1. Wielkimi krokami zbliża się nasz Festyn Parafialny – „PARAFIADA 2022”, który odbędzie się w Parku Miejskim w niedzielę, 12 czerwca. Serdecznie zapraszamy do jego współtworzenia poprzez szeroko pojęty wolontariat lub wsparcie finansowe naszych działań. Szczegółowe informacje – również o tym, jak zgłosić swoją chęć pomocy – są wywieszone na tablicy ogłoszeń na placu kościelnym.
 1. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Brygida Nikodemowicz, Dariusz Nikodemowicz i Henryk Kopyra. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.
Skip to content