1. Dziękujemy za ofiary złożone na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na ten cel 1978 zł.

2. W najbliższy wtorek, 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego. Zachęcamy zatem do szczególnej modlitwy za wszystkie osoby konsekrowane – w zakonach kontemplacyjnych i apostolskich oraz w instytutach świeckich. W tym dniu podczas Mszy o godz. 18:00 będzie poświęcenie świec i książeczek dla dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 36. Ze względu na epidemię nie jesteśmy w stanie zaprosić wszystkich dzieci komunijnych w jednym dniu. Dlatego poświęcenie świec i książeczek dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 51 odbędzie się w niedzielę, 7 lutego, podczas Mszy o 11:00.

3. W najbliższą środę, 3 lutego, po Mszy Świętej o godz. 18:00 odbędzie się kolejne spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Ze względu na epidemię można brać udział w tym spotkaniu również poprzez transmisję internetową za pośrednictwem strony naszej parafii. W tym dniu obchodzimy wspomnienie św. Błażeja, orędownika przy chorobach gardła. Na końcu każdej Mszy będziemy udzielać specjalnego błogosławieństwa.

4. Najbliższy czwartek, 4 lutego, to Pierwszy Czwartek Miesiąca. O godz. 18:00 odprawimy Mszę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Natomiast po Mszy zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19:30. Na wspólnotową modlitwę w intencjach o dobrego męża / o dobrą żonę zapraszamy szczególnie osoby szukające „drugiej połowy” i otwarte na miłość.

Nie będziemy w tym dniu odwiedzać chorych z Komunią Świętą. Zamiast tego, ze względów sanitarnych, ojcowie będą się umawiać z chorymi na odwiedziny indywidualnie – w różne dni.

5. Najbliższy piątek, 5 lutego, to Pierwszy Piątek Miesiąca. Zachęcamy, żeby przyjąć w tym dniu Komunię Świętą w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa. Okazja do spowiedzi będzie przed Mszami porannymi oraz po południu od godz. 16:00. Dzieci zapraszamy szczególnie na dodatkową Mszę Świętą o godz. 16:30. Tego dnia podczas Mszy o godz. 8:00 nastąpi uroczyste przyjęcie nowych członków Apostolstwa Modlitwy. Wieczorem z kolei zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona o godz. 20:00 i potrwa do północy.

6. Najbliższa sobota, 6 lutego, to Pierwsza Sobota Miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny – o godz. 8:30. Z kolei na godz. 9:00 zapraszamy na Mszę Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. Po tej Mszy będzie zmiana tajemnic różańcowych.

7. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Dlatego taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjno-remontowe.

8. Od zeszłego piątku zostały wznowione spotkania biblijne – będą się odbywać co tydzień po Mszy wieczornej, ok. godz. 18:45. Ze względu na epidemię będą one w kościele, aby można było w nich uczestniczyć również przez internet.

9. Zbliża się Wielki Post. Zapraszamy zatem do udziału w wielkopostnych rekolekcjach w życiu codziennym. Informacje na ich temat można znaleźć na naszej parafialnej stronie internetowej w dziale „Aktualności”.

10. Z tyłu kościoła jest dostępna „Zdrapka Wielkopostna”. Może ona być świetną pomocą w lepszym przeżywaniu Wielkiego Postu.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Czesław Pawłowicz, Zofia Pniok, Łukasz Matuszczyk-Droździewicz, Andrzej Wania, Ewa Knopik i Halina Kędzierska. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

Skip to content