1. W zeszłą niedzielę na tacę inwestycyjno-remontową zebraliśmy 6487 zł. Natomiast do puszek zebraliśmy na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w Rusinowicach 1455 zł. Za wszelkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

2. Witamy w naszej parafii o. Roberta Więcka SJ, który, począwszy od dzisiaj, poprowadzi parafialne rekolekcje wielkopostne. Na nauki rekolekcyjne zapraszamy dzisiaj na wszystkich Mszach oraz od poniedziałku do środy – na Mszach o godz. 8:00 i 18:00.

3. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej: rano, po Mszy o godz. 8:00, oraz po południu o godz. 16:30 (szczególnie dla dzieci) i o 17:30. Natomiast w każdą niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – o godz. 17:00.

4. Zapraszamy również na kolejne audycje w ramach Wielkopostnych Rekolekcji Radiowych w Radiu Silesia, które prowadzi Ojciec Proboszcz. Można ich wysłuchać w każdą środę o godz. 21:00. Więcej informacji – na plakatach.

5. W najbliższą środę, 17 marca, jak co miesiąc zapraszamy na kolejną Mszę w intencji „Aby małżeństwo udanym było”. Rozpocznie się ona o godz. 19:30.

6. W przyszły piątek, 19 marca, przypada Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny. W trwającym „Roku Św. Józefa” powierzajmy się w szczególny sposób jego wstawiennictwu. Z tyłu Kościoła jest do nabycia specjalne okolicznościowe wydanie „Gościa Niedzielnego” na temat św. Józefa. W tym dniu, ze względu na uroczystość, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Ponieważ niemożliwe są wyjazdy pielgrzymkowe zapraszamy na „Pielgrzymkową Drogę Krzyżową” w naszym kościele – w podobny sposób, jak podczas wyjazdów na Przeprośną Górkę. Odbędzie się ona w sobotę, 20 marca, o godz. 14:00. Szczegóły – na plakatach w przedsionku kościoła.

8. Co roku w wielu miejscach w Polsce i na świecie organizowane są Ekstremalne Drogi Krzyżowe. To rodzaj nocnej, samotnej pielgrzymki związanej z trudem długiej drogi, własnych słabości i przede wszystkim z modlitwą. W tym roku po raz pierwszy taka Droga Krzyżowa wyruszy z naszej parafii. Msza Święta na jej rozpoczęcie odbędzie się 26 marca o godz. 20:10. Szczegóły dotyczące trasy i zapisów pojawią się w ciągu najbliższego tygodnia – zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej i Facebooka.

9. Egzamin dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się 19 i 25 marca br. od godz. 16:30 w salce „kwadratowej” na piętrze – wejście przez przedsionek kościoła.

10. Przygotowujemy paczki świąteczne dla osób samotnych i potrzebujących z naszej parafii. Datki na ten cel można wrzucać przez cały Wielki Post do skarbony z tyłu kościoła.

11. Pod chórem są do nabycia świece wielkanocne – paschaliki.

12. W trwającym okresie rozliczeń podatkowych można przekazać 1 % swoich podatków na dowolny cel użyteczności publicznej. Jeśli ktoś chciałby w ten sposób wspomóc działalność naszej parafii, można to uczynić korzystając z pośrednictwa jezuickiej Fundacji „Loyola”. Szczegóły można znaleźć na plakacie

13. W Szkole Podstawowej nr 36 w Bytomiu przy ul. Siemiradzkiego 9 rozpoczęła się rekrutacja na nowy rok szkolny. Szkoła planuje klasy pierwsze o profilach: artystycznym, ogólnosportowym i językowym. Zapisy – w sekretariacie szkoły oraz on-line. Przyjmowane są również dzieci do klasy czwartej. Więcej informacji na stronie szkoły i na plakatach.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Anna Maliszewska i Franciszek Kędzior. W sobotę zmarła też Anneliza Szczygioł, mama o. Waldemara. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

 

Skip to content