1. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. Pamiętajmy w modlitwie o młodych ludziach, do których Pan Bóg zwraca się ze swoim zaproszeniem, aby przyjmowali je z otwartością serca.

2. Najbliższa sobota, 1 maja, to Pierwsza Sobota Miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny – o godz. 8:30. Z kolei na godz. 9:00 zapraszamy na Mszę Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. Po tej Mszy będzie zmiana tajemnic różańcowych.

3. W każdą sobotę w okresie wielkanocnym zapraszamy na Drogę Światła po wieczornej Mszy Świętej – ok. godz. 19:00.

4. Od najbliższej soboty zaczynają się również nabożeństwa majowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy ku czci Najświętszej Maryi Panny codziennie o godz. 17:30. Przypominamy zarazem, że również na wszelkich nabożeństwach obowiązuje w kościele limit osób.

5. Ponieważ pojawiają się pytania, czy podczas pandemii są odprawiane Msze pogrzebowe z trumną w kościele, informujemy, że cały czas jest w naszej parafii taka możliwość.

6. Osoby, które chciałyby się włączyć w przygotowanie Wigilii Zesłania Ducha Świętego, szczególnie od strony oprawy muzycznej, prosimy o kontakt z o. Wikarym, Krzysztofem Pietruszkiewiczem.

6. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Dlatego taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjno-remontowe.

7. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Pana: śp. Hildegarda Gajda, Teresa Kopiec, Teresa Żelazna, Halina Kańtoch, Ewa Kurzawa i Gabriela Konopka. Powierzajmy je Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

 

Skip to content