Zaznacz stronę
  1. W zeszłą niedzielę podczas zbiórki do puszek na Kościół na Wschodzie zebraliśmy 1672,17 zł. Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
  1. Z kolei dzisiaj Szkolny Klub Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 51 rozprowadza „sianko wigilijne” w ramach akcji „Zdążyć przez zimą”. Ofiary za sianko będą przeznaczone na pomoc dla głodujących i opuszczonych w syryjskim mieście Tartus.
  1. Od 15 grudnia wprowadzono limit 30 % miejsc w kościołach, który nie dotyczy osób zaszczepionych. W naszym kościele limit ten wynosi 180 osób. Prosimy zatem, żeby najliczniej uczęszczaną Mszę o godz. 11:00 pozostawić wyłącznie dla rodziców z dziećmi. W ten sposób wszyscy zmieścimy się w limicie.
  1. W najbliższych dniach będziemy spowiadać w naszym kościele w następujących godzinach: w poniedziałek, wtorek i środę – od 6:45 do 8:45 i od 17:00 do 20:00, we czwartek – od 6:45 do 8:45 i od 15:00 do 20:00, natomiast w piątek, w dniu Wigilii Bożego Narodzenia – od 6:45 do 15:00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
  1. W ramach trwającego Roku Ignacjańskiego zapraszamy na kolejną „Konferencję Ignacjańską” – w najbliższą środę, 22 grudnia, po Mszy wieczornej – od godz. 18:45. Naszym gościem będzie o. Robert Grzywacz, który opowie nam o Fundamencie Ćwiczeń Duchowych św. Ignacego. Ojca Grzywacza będzie można usłyszeć jeszcze tego samego dnia podczas prowadzonej przez o. Proboszcza audycji „Rozmowy w drodze” – w Radiu Silesia o godz. 21:00. Z kolei we czwartek, 23 grudnia, zapraszamy na nabożeństwo ignacjańskie – również po Mszy wieczornej czyli od godz. 18:45.
  1. Przypominamy, ze w Roku Ignacjańskim nasz kościół jest jedną ze świątyń jubileuszowych, w których wierni mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na naszej stronie internetowej, w gablocie oraz na ulotkach w przedsionku kościoła można znaleźć szczegółowe informacje na temat tego odpustu.
  1. Przy obecnych ograniczeniach podobnie jak w zeszłym roku w Wigilię Bożego Narodzenia będą nie dwie, ale trzy godziny Pasterek: na godz. 20:00 zapraszamy szczególnie dzieci; Pasterki będą też o 22:00 i 24:00. W dniu Wigilii, 24 grudnia, kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  1. Zgodnie z zapowiedzią, podczas tegorocznej kolędy wybierzemy się do domów wyłącznie tych parafian, którzy zgłosili chęć przyjęcia odwiedzin kolędowych. Kolęda będzie trwała od 27 grudnia do 4 stycznia, a szczegółowy plan można znaleźć w przedsionku kościoła oraz na naszej stronie internetowej. Z kolei parafian, którzy nie zdecydowali się na zaproszenie księdza do domu, zapraszamy na nabożeństwa kolędowe, których terminy również są podane w przedsionku i na stronie naszej parafii.
  1. Są do nabycia przy naszym kościele opłatki i wigilijne świece „Caritasu” – w okienku przy placu kościelnym oraz w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
  1. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana śp. Jadwiga Hauke, Małgorzata Henkel, Bogusława Jasińska i Andrzej Malona. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.
Skip to content