Zaznacz stronę

1. Sytuacja zdrowotna we wspólnocie jezuitów jest już nieco lepsza, ale w dalszym ciągu trwa kwarantanna. Cały czas dziękujemy za okazaną nam troskę i pamięć modlitewną. My sami również pamiętamy w modlitwie o całej parafii, szczególnie o tych, których najbardziej dotknęła trwająca epidemia.

Do końca kwarantanny kościół będzie zamknięty. W tym okresie w Mszach Świętych oraz różańcu wypominkowym za zmarłych będzie można uczestniczyć jedynie poprzez transmisję internetową. Będziemy jednak odprawiać w kościele tylko jedną intencję o każdej zaplanowanej godzinie, a pozostałe intencje zostaną odprawione tego samego dnia w kaplicy domowej jezuitów. Jeśli ktoś chciałby przenieść swoje intencje na późniejszy termin, to prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Wszelkie nowe informacje będą się pojawiać na stronie internetowej parafii: bytom.jezuici.pl.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy IV Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy o najbardziej potrzebujących, których spotykamy na swojej drodze. Dziękujemy w tym dniu szczególnie wszystkim zaangażowanym w działalność grupy charytatywnej w naszej parafii.

3. Przypominamy, że odpust zupełny za zmarłych, jaki zwykle można było zyskać nawiedzając cmentarz w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych – od 1 od 8 listopada – w tym roku można zyskać przez cały listopad.

4. We środę o godz. 19:00 zostanie odprawiona Msza w intencji „Aby małżeństwo udanym było”. Zapraszamy na transmisję internetową.

5. Cały czas modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach – codziennie o godz. 17:30. Wciąż można przynosić kartki z wypominkami i składać je w przedsionku kościoła.

Skip to content