Zaznacz stronę
 1. Dzisiaj już po raz trzynasty przeżywamy w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Obchodzony jest w każdą drugą niedzielę listopada, a jego organizatorem jest Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Krajem, na który chcemy zwrócić szczególną uwagę w tegorocznych obchodach, jest Liban. Możemy zatem wspomóc chrześcijan  w tym kraju poprzez datki, jakie są zbierane do puszek po każdej dzisiejszej Mszy Świętej.
 1. W listopadzie codziennie modlimy się różańcem za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki z wypominkami można przynosić do kancelarii parafialnej lub do zakrystii albo też wrzucać do skrzynki z tyłu kościoła.
 1. W poniedziałek, 15 listopada, o 10:30 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza  w intencji strażaków z okazji nadania sztandaru Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu, która od niedawna ma swoją nową siedzibę na terenie naszej parafii. Zapraszam do modlitwy za tych, z którzy z narażeniem życia służą naszej lokalnej społeczności.
 1. Msza Święta w intencji „Aby małżeństwo udanym było” będzie odprawiona w najbliższą środę o godz. 18:00. Zapraszamy nie tylko małżonków, ale także osoby otwarte na miłość, modlące się o dobrego męża / o dobrą żonę. Po Mszy świętej będzie można wysłuchać okolicznościowej konferencji.
 1. „Furtka Pokory” czyli Seminarium Odnowy Więzi Małżeńskiej rozpocznie się we środę, w kościele, po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy na nie przede wszystkim pary małżeńskie, także te, które się jeszcze nie zapisały. Przewidywane jest dziewięć spotkań – po dwa w miesiącu.
 1. Zapowiadany przez nas popołudniowy wyjazd do teatru w Cieszynie odbędzie się już w najbliższą sobotę. Są jeszcze wolne miejsca – zapisywać się można jeszcze tylko dzisiaj w przedsionku kościoła.
 1. Warsztaty Rozwoju Duchowego „12 kroków ku pełni życia. WRESZCIE ŻYĆ” odbywać się będą w nowych grupach, w piątki wieczorem i w soboty przed południem. Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie się do ojca Jerzego na rozmowę wstępną oraz po materiały kroku zerowego.
 1. W ramach trwającego Roku Ignacjańskiego zapraszamy na kolejną „Konferencję Ignacjańską” – we środę, 24 listopada, po Mszy wieczornej o godz. 18:45. Naszym gościem będzie o. Mieczysław Kożuch, były Prowincjał i Mistrz Nowicjatu, a obecnie duszpasterz w jezuickiej parafii w Gliwicach. Ojca Kożucha będzie można usłyszeć jeszcze tego samego dnia podczas prowadzonej przez o. Proboszcza audycji „Rozmowy w drodze” – w Radiu Silesia o godz. 21:00. Z kolei we czwartek, 25 listopada zapraszamy na nabożeństwo ignacjańskie – również po Mszy wieczornej o godz. 18:45.
 1. Już teraz zapraszamy do udziału w „Rekolekcjach w Życiu Codziennym” podczas Adwentu. Rozpoczną się one w sobotę, 27 listopada po Mszy wieczornej. Więcej informacji na ich temat pojawi się na stronie internetowej naszej parafii.
 1. Ponieważ zdarza się, że do naszego kościoła chodzą też osoby należące do sąsiednich parafii, parafia Podwyższenia Krzyża Świętego prosi o ogłoszenie, że przyjmuje w tym roku zgłoszenia na kolędę od swoich parafian do końca listopada przez stronę internetową lub w kancelarii.
 1. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana śp. Zofia Starczewska i Emil Ochman. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

 

Skip to content