Zaznacz stronę
 1. Dziś wieczorem zapraszamy na Bytomski Marsz Świętych. Rozpocznie się on o godz. 18:30 uroczystymi nieszporami w parafii św. Jacka. Organizatorzy zachęcają wszystkich, aby przebrać się za swoich ulubionych świętych. Ok. godz. 19:15 marsz ruszy w drogę, by około godz. 20:00 dotrzeć do kościoła Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny przy bytomskim Rynku.
 1. W poniedziałek, 1 listopada, obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze Święte będą w porządku niedzielnym: o 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 16:00 i 18:00. Z kolei na godz. 15:00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe za zmarłych na cmentarz przy ul. Kraszewskiego.
 1. Policja przypomina, żeby osoby, które wyjeżdżają na groby swoich bliskich poza miejsce zamieszkania, zwróciły szczególną uwagę na zabezpieczenie swoich mieszkań podczas swojej nieobecności, ponieważ takie wyjazdy stanowią okazję dla złodziei.
 1. W listopadzie będziemy się modlić różańcem za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki z wypominkami można przynosić do kancelarii parafialnej lub do zakrystii albo też wrzucać do skrzynki z tyłu kościoła. Natomiast 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych na wszystkich Mszach zostaną odprawione intencje za zmarłych wymienionych w wypominkach. W tym dniu zostanie odprawiona dodatkowa Msza o godz. 9:30.
 1. Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, decyzją Penitencjarii Apostolskiej ze względu na epidemię COVID-19 może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Warunki odpustu to stan łaski uświęcającej i przystąpienie do Komunii Świętej; ponadto należy odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.
 1. W najbliższą środę, 3 listopada, po Mszy Świętej o godz. 18:00 odbędzie się kolejne spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 1. Najbliższy czwartek, 4 listopada, to Pierwszy Czwartek Miesiąca. O godz. 18:00 odprawimy Mszę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Jak zwykle w okolicach Pierwszego Czwartku będziemy umawiać się z chorymi na odwiedziny z Komunią Świętą.
 1. Najbliższy piątek, 5 listopada, to Pierwszy Piątek Miesiąca. Zachęcamy, żeby przyjąć w tym dniu Komunię Świętą w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa. Jest to również święto Wszystkich Świętych Towarzystwa Jezusowego. W tym dniu będzie okazja do spowiedzi przed Mszami porannymi oraz po południu od godz. 16:00. Dzieci zapraszamy szczególnie na dodatkową Mszę Świętą o godz. 16:30. Wieczorem z kolei zapraszamy na pierwszopiątkową adorację Najświętszego Sakramentu. Jak zwykle rozpocznie się ona o godz. 20:00 i potrwa do północy.
 1. Najbliższa sobota, 6 listopada, to Pierwsza Sobota Miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny – o godz. 8:30. Z kolei na godz. 9:00 zapraszamy na Mszę Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. Po tej Mszy będzie zmiana tajemnic różańcowych. Tego dnia obchodzimy również wspomnienie Wszystkich Zmarłych Towarzystwa Jezusowego. Módlmy się wtedy za szczególnie za zmarłych jezuitów, którzy pracowali w naszej parafii – szczególnie za zmarłego ostatnio o. Krzysztofa Pietruszkiewicza.
 1. W sobotę odbędzie się również publiczny różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi – na bytomskim Rynku o godz. 12:00. Rozpoczęcie i zakończenie – w kościele Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny.
 1. W przyszły weekend zapraszamy na czwarte już Forum Rodziny. W sobotę będzie u nas gościł pan Jacek Pulikowski, znany autor wielu książek na temat małżeństwa i rodziny. O godz. 13:00 wygłosi w naszym kościele konferencję pt. „Wychowanie do miłości”, a o godz. 15:30 – konferencję pt. „Kobiecość i męskość w naturze i kulturze”. Z kolei w niedzielę ks. Tomasz Jaklewicz, znany czytelnikom „Gościa Niedzielnego”, będzie głosił na wszystkich Mszach kazania, których hasłem przewodnim będzie „Zrób to jak Święty Józef”. Serdecznie zapraszamy zarówno do naszego kościoła, jak i do korzystania z transmisji internetowej za pośrednictwem strony naszej parafii.
 1. „Furtka Pokory” czyli Seminarium Odnowy Więzi Małżeńskiej rozpocznie się Mszą Świętą we środę, 17 listopada o godz. 18:00. Wtedy właśnie odprawiona zostanie kolejna Msza w intencji o dobrego męża / dobrą żonę. Pary małżeńskie zainteresowane udziałem w tym Seminarium proszone są o wcześniejsze zgłoszenie. Szczegółowe informacje – na plakatach.
 1. Ojcowie Jezuici zapraszają na rekolekcje powołaniowe, które odbędą się od 10 do 14 listopada. Szczegóły – na plakacie w przedsionku kościoła i na stronie powolania.jezuici.pl.
 1. Zapraszamy na jesienny popołudniowy wypad do teatru w Cieszynie na sztukę Zofii Kossak-Szczuckiej „Gość oczekiwany”, przygotowaną przez siostrę Jadwigę ze swoją grupą aktorów. Wyjazd: w sobotę, 20 listopada w południe, powrót – wieczorem. Rezerwacja biletów: poprzez wysłanie sms-a do ojca Jerzego.
 1. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza wszystkich chętnych na dwudniową pielgrzymkę do Warszawy i Niepokalanowa w dniach 7 i 8 grudnia. Więcej informacji – na plakatach w przedsionku kościoła. Zapisy – u pana Tomka w zakrystii.
 1. Z tyłu kościoła są do nabycia znicze Caritasu. Wpływy zostaną przekazane na pomoc ubogim naszej diecezji.
 1. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana śp. Zygmunt Smolczewski i Stefania Buko. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.
Skip to content