Zaznacz stronę
  1. Dziękujemy za udział w uroczystościach pogrzebowych o. Krzysztofa Pietruszkiewicza i za wszelką modlitwę w Jego intencji.
  1. W ubiegły piątek, 15 października, zmarł o. Zbigniew Gubała, który pracował w naszej parafii w latach 2009-2012. Również o nim pamiętajmy w naszych modlitwach.
  1. Tydzień temu obchodziliśmy XXI Dzień Papieski w związku z rocznicą wyboru Papieża Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Związana z tym dniem zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” odbędzie się dzisiaj. Kwestę przeprowadzi szkolny Klub Wolontariatu Szkoły Podstawowej nr 51. Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia wspiera młodzież pochodzącą z niezamożnych rodzin poprzez pomoc stypendialną.
  1. Przez cały październik modlimy się wspólnie różańcem – codziennie o godz. 17:30. Z kolei Wspólnota Żywego Różańca i Apostolstwo Modlitwy zapraszają na modlitwę różańcową po Mszach porannych o godz. 8:00.
  1. W ramach trwającego Roku Ignacjańskiego zapraszamy na pierwszą z całorocznej serii „Konferencję Ignacjańską” – we środę, 27 października, po Mszy wieczornej o godz. 18:45. Naszym gościem będzie o. Wacław Królikowski, który opowie nam o rozeznawaniu duchowym opartym na regułach św. Ignacego z Loyoli. Ojca Królikowskiego będzie można usłyszeć jeszcze tego samego dnia podczas prowadzonej przez o. Proboszcza audycji „Rozmowy w drodze” – w Radiu Silesia o godz. 21:00. Z kolei we czwartek, 28 października zapraszamy na nabożeństwo ignacjańskie – również po Mszy wieczornej o godz. 18:45. Konferencje ignacjańskie oraz audycje będą się odbywać w każdą czwartą środę miesiąca, a nabożeństwa ignacjańskie – w każdy czwarty czwartek miesiąca.
  1. Kolejne Forum Rodziny odbędzie się w naszej parafii w dniach 6 i 7 listopada. W tym roku zaproszeni goście to pan Jacek Pulikowski oraz ks. Tomasz Jaklewicz. Więcej informacji – na plakatach.
  1. „Furtka Pokory” czyli Seminarium Odnowy Więzi Małżeńskiej rozpocznie się Mszą Świętą we środę, 17 listopada o godz. 18:00. Wtedy właśnie odprawiona zostanie kolejna Msza w intencji o dobrego męża / dobrą żonę. Pary małżeńskie zainteresowane udziałem w tym Seminarium proszone są o wcześniejsze zgłoszenie. Szczegółowe informacje – na plakatach.
  1. W listopadzie będziemy się modlić różańcem za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki z wypominkami można przynosić do kancelarii parafialnej lub do zakrystii albo też wrzucić do skrzynki z tyłu kościoła. Natomiast 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych na wszystkich Mszach zostaną odprawione intencje za zmarłych wymienionych w wypominkach.
  1. W przyszłą niedzielę, 24 października, taca przeznaczona będzie na misje.
  1. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana śp. Barbara Gorzałek. Powierzajmy ją oraz zmarłego przedwczoraj o. Zbigniewa Gubałę Bożemu miłosierdziu w modlitwie.
Skip to content