Zaznacz stronę
 1. Jak zapewne wiele osób już wie, pracujący w naszej parafii ojciec Krzysztof Pietruszkiewicz przebywa w szpitalu po ciężkiej operacji. Jego stan jest bardzo poważny. Otaczajmy go cały czas naszą gorącą modlitwą.
 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele remontowo-inwestycyjne. Z kolei po każdej Mszy będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby „Caritas” – w diecezji i naszej parafii.
 1. Na prośbę parafian od najbliższego poniedziałku będzie w naszym kościele dodatkowa możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu: w każdy poniedziałek, środę i piątek od godz. 17:00 do wieczornej Mszy Świętej. Natomiast we wtorki i czwartki tak jak dotąd Najświętszy Sakrament będzie wystawiany po wieczornej Mszy Świętej – do godz. 19:30.
 1. W najbliższy wtorek, 5 października, Ojciec Proboszcz obchodzi swoje 50. urodziny. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 1. W najbliższą środę, 6 października, zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na kolejne spotkanie. Zachęcamy, żeby uczestniczyć już we Mszy wieczornej o godz. 18:00. Spotkanie rozpocznie się po tej Mszy – w kościele.
 1. Najbliższy czwartek, 7 października, to Pierwszy Czwartek Miesiąca. O godz. 18:00 odprawimy Mszę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Jak zwykle w okolicach Pierwszego Czwartku będziemy umawiać się z chorymi na odwiedziny z Komunią Świętą.
 1. W Pierwszy Czwartek zapraszamy również na wspólną adorację z modlitwą o dobrego męża / o dobrą żonę” – po Mszy wieczornej.
 1. Przez cały październik będziemy się wspólnie modlić różańcem – codziennie o godz. 17:30. Z kolei Wspólnota Żywego Różańca i Apostolstwo Modlitwy zapraszają na modlitwę różańcową po Mszach porannych o godz. 8:00.
 1. W przyszłą niedzielę, 10 października, obchodzimy XXI Dzień Papieski w związku z rocznicą wyboru Papieża Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Związana z tym dniem zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” odbędzie się w naszej parafii w kolejną niedzielę, 17 października.
 1. Jednodniowa pielgrzymka organizowana przez naszą parafię do Sanktuarium Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się w sobotę, 23 października. Zapisy – u ojca Jerzego. Więcej informacji – na plakatach w przedsionku kościoła.
 1. Osoby, które chciałyby się włączyć w działalność parafialnej grupy charytatywnej prosimy o kontakt z Ojcem Proboszczem.
 1. W ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego został zgłoszony „Projekt pokoleniowy dla Knajfeldu”, który zakłada budowę boiska do siatkówki, siłownię na świeżym powietrzu i rozbudowę placu zabaw dla dzieci – wszystko to przy Szkole Podstawowej nr 36 na terenie naszej parafii. Zachęcamy wszystkich, żeby poprzeć ten projekt i zagłosować na niego. Więcej – na plakacie w przedsionku kościoła. Przy wyjściu z kościoła czekają też przedstawiciele Szkoły gotowi udzielić wszelkich dodatkowych informacji – również na temat pomocy w głosowaniu. Wspierajmy wspólnie rozwój naszej dzielnicy.
 1. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana: śp. Krystian Michalczyk. Powierzajmy go Bożemu miłosierdziu w modlitwie.
Skip to content