Zaznacz stronę
 1. Dziękujemy serdecznie za wsparcie finansowe duszpasterstwa w Homs w Syrii. Na ten cel przekazaliśmy goszczącemu u nas o. Andrzejowi Gryzowi w sumie 7100 zł. Były to pieniądze zebrane do puszek w zeszłym tygodniu oraz złożone do skarbony na misje.
 1. Dzisiaj wyruszyła parafialna piesza pielgrzymka do Piekar Śląskich. Otaczajmy pielgrzymów naszą modlitwą.
 1. We środę, 1 września, zapraszamy uczniów i nauczycieli na Mszę Świętą z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego – na godz. 8:00. Natomiast w przyszłą niedzielę będzie pierwsza po wakacyjnej przerwie Msza Święta rodzinna ze szczególnym udziałem dzieci szkolnych i przedszkolnych – jak zwykle o godzinie 11:00. Odbędzie się wtedy błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych – prosimy dzieci, żeby je przynieść na tę Mszę.
 1. Najbliższy czwartek, 2 września, to Pierwszy Czwartek Miesiąca. O godz. 18:00 odprawimy Mszę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Jak zwykle w okolicach Pierwszego Czwartku będziemy umawiać się z chorymi na odwiedziny z Komunią Świętą.
 1. W Pierwszy Czwartek zapraszamy również na wspólną adorację z modlitwą o dobrego męża / o dobrą żonę” – po Mszy wieczornej.
 1. Najbliższy piątek, 3 września, to Pierwszy Piątek Miesiąca. Zachęcamy, żeby przyjąć w tym dniu Komunię Świętą w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa. W tym dniu będzie okazja do spowiedzi przed Mszami porannymi oraz po południu od godz. 16:00. Dzieci zapraszamy szczególnie na dodatkową Mszę Świętą o godz. 16:30. Wieczorem z kolei zapraszamy na pierwszopiątkową adorację Najświętszego Sakramentu. Jak zwykle rozpocznie się ona o godz. 20:00 i potrwa do północy.
 1. Najbliższa sobota, 4 września, to Pierwsza Sobota Miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny – o godz. 8:30. Z kolei na godz. 9:00 zapraszamy na Mszę Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. Po tej Mszy będzie zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo fatimskie.
 1. W tę właśnie sobotę zapraszamy Marianki i dziewczęta, które chcą należeć do tej grupy, na pierwsze powakacyjne spotkanie. Rozpocznie się Mszą Świętą w kościele – o godz. 8:00, potem będą Godzinki, a po nich zapraszamy do salki.
 1. Również w przyszłą sobotę zapraszamy na pierwsze spotkanie ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby nimi zostać. Rozpocznie się ono o godz. 10:00. Zbiórka – na placu kościelnym. Natomiast spotkanie dla rodziców ministrantów i kandydatów odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00 – w sali „kwadratowej” na pierwszym piętrze.
 1. Zespół muzyczny dziecięco-młodzieżowy LATOROŚLE – działający przy naszej parafii – ogłasza całkiem nowy nabór do zespołu. Wiek kandydata nie gra roli. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią śpiewać dla większej chwały Boga. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 12 września po Mszy Rodzinnej o godzinie 11:00. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu dostępnym w zakrystii.
 1. Ponieważ przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, taca w tym dniu przeznaczona będzie na cele remontowo-inwestycyjne.
 1. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbędzie się we środę, 8 września, po Mszy wieczornej w kościele.
 1. Jeśli byłyby osoby zainteresowane przygotowaniem do wczesnej Komunii Świętej swoich dzieci, prosimy kontaktować się z s. Anną.
 1. Począwszy od 1 września kancelaria parafialna będzie znowu czynna pięć razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki od 10:00 do 12:00, a we wtorki i czwartki od 16:00 do 18:00.
 1. Od 13 września przez dwa kolejne tygodnie będziemy przyjmować w kancelarii parafialnej intencje mszalne na rok 2022 wyłącznie za żyjących. Zapraszamy w tym czasie wszystkich, którzy chcieliby zarezerwować terminy Mszy Świętych z okazji jubileuszu ślubu czy urodzin. Prosimy jubilatów, żeby nie odkładać planowania takich Mszy na ostatnią chwilę, bo może nie być już wolnych terminów. Natomiast Msze za zmarłych na rok 2022 zaczniemy przyjmować od 27 września.
 1. We wrześniu planujemy wznowić warsztaty „12 kroków”, warsztaty H.A.L.T. oraz spotkania z cyklu „Furtka Pokory”. Dokładne terminy i informacje o zapisach ogłosimy w najbliższym czasie.
 1. Trwa w całym Kościele rok Świętego Józefa. Z tej okazji zaproszeni jesteśmy do Kościoła Jubileuszowego, który w Bytomiu mieści się w parafii Świętej Rodziny na Bobrku. Wybieramy się tam wspólnie w sobotę, 11 września, aby powierzyć Bogu naszą parafię przez wstawiennictwo Św. Józefa. Nasza parafialna piesza pielgrzymka do Kościoła Jubileuszowego wyruszy o godz. 9:30. Powrót planowany jest na godz. 15:00.
 1. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana: śp. Zofia Gorell. Powierzajmy ją Bożemu miłosierdziu w modlitwie.
Skip to content