1. Dziś po każdej Mszy odbędzie się coroczna zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary.

2. Jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu, zapraszamy dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – o godz. 17:00.

3. W najbliższą środę, 3 marca, po Mszy Świętej o godz. 18:00 odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Ze względu na epidemię można brać udział w tym spotkaniu również poprzez transmisję internetową za pośrednictwem strony naszej parafii.

4. Najbliższy czwartek, 4 marca, to Pierwszy Czwartek Miesiąca. O godz. 18:00 odprawimy Mszę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Natomiast po Mszy zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19:30. Na wspólnotową modlitwę w intencjach o dobrego męża / o dobrą żonę zapraszamy szczególnie osoby szukające „drugiej połowy” i otwarte na miłość. Nie będziemy w tym dniu odwiedzać chorych z Komunią Świętą. Zamiast tego, ze względów sanitarnych, ojcowie będą się umawiać    z chorymi na odwiedziny indywidualnie – w różne dni.

5. Najbliższy piątek, 5 marca, to Pierwszy Piątek Miesiąca. Zachęcamy, żeby przyjąć w tym dniu Komunię Świętą w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa. Okazja do spowiedzi będzie przed Mszami porannymi oraz po południu od godz. 16:00. Dzieci zapraszamy szczególnie na dodatkową Mszę Świętą o godz. 16:30. Wieczorem z kolei zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona o godz. 20:00 i potrwa do północy.

6. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej: rano, po Mszy o godz. 8:00, oraz po południu o 17:30. Ze względu na pierwszopiątkową Mszę o 16:30 Droga  Krzyżowa dla dzieci zacznie się ok. godz. 17:00.

7. Najbliższa sobota, 6 marca, to Pierwsza Sobota Miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny – o godz. 8:30. Z kolei na godz. 9:00 zapraszamy na Mszę Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. Po tej Mszy będzie zmiana tajemnic różańcowych.

8. Można się jeszcze włączyć w wielkopostne rekolekcje w życiu codziennym. Spotkania rekolekcyjne odbywają się w każdą sobotę o 19:00 w kościele. Jest możliwy udział online przez stronę internetową naszej parafii. Więcej informacji – na plakacie w przedsionku kościoła oraz na naszej stronie internetowej.

9. Zapraszamy również na kolejne audycje w ramach Wielkopostnych Rekolekcji Radiowych w Radiu Silesia, które prowadzi Ojciec Proboszcz. Można ich wysłuchać w każdą środę o godz. 21:00. Więcej informacji – na plakatach.

10. „Wreszcie żyć. Pierwsze kroki ku pełni życia”, czyli  Wielkopostne skupienie modlitewne dla osób dorosłych, z udziałem piosenkarki Ewy Urygi, odbędzie się 11 marca 2021, w godzinach od 18:00 do 20:00. Zapraszamy do udziału w kościele i poprzez stronę internetową naszej parafii.

11. Natomiast tradycyjne parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się od 14 do 17 marca. Poprowadzi je  o. Robert Więcek SJ, odpowiedzialny za Apostolstwo Modlitwy w Polsce. Ponieważ obchodzimy w tym roku setną rocznicę poświęcenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, tegoroczne rekolekcje będą pomocą o osobistym odnowieniu powierzenia się Bożemu Sercu. Rekolekcje noszą tytuł: „Patrz           w serce”.

12. W trwającym okresie rozliczeń podatkowych można przekazać 1 % swoich podatków na dowolny cel użyteczności publicznej. Jeśli ktoś chciałby w ten sposób wspomóc działalność naszej parafii, można to uczynić korzystając z pośrednictwa jezuickiej Fundacji „Loyola”. Szczegóły można znaleźć na plakacie.

13. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Dlatego taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjno-remontowe. Natomiast do puszek zbierać będziemy datki na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w Rusinowicach.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Waldemar Bienek, Edward Stankiewicz, Karolina Zielińska, Henryka Kaczyńska i Irena Rogacka. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu   w modlitwie.

 

Skip to content