Zaznacz stronę
 1. Dziękujemy o. Czesławowi Tomaszewskiemu, za wygłoszone do nas słowo i zachętę do wspierania prowadzonych przez jezuitów misji. W przedsionku kościoła można się zaopatrzyć w kalendarze misyjne oraz w kolejny numer biuletynu misyjnego.
 1. Dziękujemy również za wszelkie datki złożone na dzisiejszą tacę remontowo-inwestycyjną. Zapowiadana na dzisiaj zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie odbędzie się w przyszłą niedzielę.
 1. Podczas adwentu zapraszamy na Msze Święte roratnie – od poniedziałku do piątku o godz. 18:00.
 1. Trwają adwentowe „Rekolekcje w Życiu Codziennym”. Można się jeszcze w nie włączyć sięgając po materiały zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii.
 1. W najbliższą środę, 8 grudnia, obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto patronalne naszych Marianek. Zachęcamy do modlitwy w ich intencji. W tym dniu od 12:00 do 13:00 odbędzie się nabożeństwo „Godzina łaski”. Z kolei podczas Mszy o 18:00 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii otrzymają poświęcone medaliki. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na krótkie spotkanie po Mszy.
 1. W sobotę, 11 grudnia, będzie odprawiona specjalna Msza Święta dla chorych i dla seniorów o godz. 9:00. Wszystkim chętnym będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Po Mszy będzie spotkanie opłatkowe dla wszystkich obecnych w salce pod kościołem. Seniorzy nie będą mieli natomiast zwykłego spotkania w drugą środę miesiąca.
 1. Od 1 grudnia weszło w życie nowe rozporządzenie dotyczące sytuacji epidemicznej. Wprowadzony jest limit 50 % miejsc w kościołach, który nie dotyczy osób zaszczepionych. W naszym kościele limit ten wynosi 300 osób. Patrząc na ilość osób na poszczególnych Mszach w ostatnich miesiącach, zarządzenie to nie zmieni w praktyce funkcjonowania naszej parafii. Ponieważ jednak na Mszę rodzinną o 11:00 przychodzi dużo więcej osób niż na pozostałe, zachęcamy, żeby część wiernych przeniosła się na inne, mniej uczęszczane godziny, tak by zostawić na tej Mszy miejsce przede wszystkim dla rodziców z dziećmi.
 1. Tegoroczna Kolęda będzie miała podwójną postać. Parafian, którzy chcą, aby ich odwiedzić w tradycyjnej formie – w ich domach – prosimy o zapisywanie się na kolędę. Zachęcamy, żeby czynić to przede wszystkim poprzez formularz na naszej parafialnej stronie internetowej. Osoby, które nie korzystają z internetu, mogą się zgłosić również telefonicznie lub osobiście – w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Prosimy, żeby przekazać tę wiadomość krewnym, znajomym lub sąsiadom, którzy z powodu wieku lub choroby nie mogą wychodzić z domu, a chcieliby przyjąć kolędę. Zapisy na odwiedziny kolędowe będziemy przyjmować do 12 grudnia włącznie. Natomiast terminy kolędy – zależne od ilości zgłoszeń – podamy 19 grudnia. Początek kolędy będzie jak zwykle 27 grudnia – w tym roku zaczniemy kolędę od ul. Łużyckiej. Z kolei tych parafian, którzy w obecnej sytuacji woleliby nie przyjmować kolędy w swoich domach, zapraszamy na nabożeństwa kolędowe w postaci takiej, jak w ubiegłym roku. Terminy nabożeństw zostaną podane w późniejszym czasie.
 1. Są do nabycia przy naszym kościele opłatki i wigilijne świece „Caritasu” – w okienku przy placu kościelnym oraz w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
 1. Przez cały Adwent można składać datki na świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii – do skarbony z tyłu kościoła.
 1. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana śp. Krystyna Pielorz, Stanisław Surowiec, Bogusława Struzik, Klara Kijas i Weronika Szafrańska. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.
Skip to content