Zaznacz stronę

 

  1. Dzisiejsze kazania o mistyce Eucharystii św. Ignacego z Loyoli są kolejnym krokiem w poznawaniu tego świętego w Roku Ignacjańskim. Z kolei bezpośrednim przygotowaniem do Uroczystości Św. Ignacego, która przypada 31 lipca, będą trzy nabożeństwa ku jego czci – od 28 do 30 lipca przed wieczornymi Mszami – od 17:30. Przypominamy, że nasz kościół jest świątynią jubileuszową, w której można uzyskać w Roku Ignacjańskim specjalny odpust. Szczegóły – na ulotkach w przedsionku kościoła.
  1. Dziś jest ostatni dzień XXII Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. Wciąż zapraszamy do wzięcia udziału w „Akcji Św. Krzysztof” – czyli w zbiórce na środki transportu dla misjonarzy. Numer konta można znaleźć na plakacie w przedsionku kościoła.
  1. Dzisiaj, w dniu w którym wspominamy św. Krzysztofa, po każdej Mszy Świętej będziemy błogosławić kierowców i ich pojazdy.
  1. Podczas wakacji kancelaria parafialna będzie czynna trzy razy w tygodniu: w poniedziałki od 10:00 do 12:00, we środy od 16:00 do 18:00 oraz w piątki od 10:00 do 12:00.
  1. Od 18 do 21 sierpnia odbędzie się kolejna diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę. Nasza grupa bytomska wyrusza w piątek, 20 sierpnia, z Bytomia do Woźnik, by następnego dnia dojść na Jasną Górę. Zapisy do 13 sierpnia tylko przez stronę internetową: www.gliwicka.com. Więcej szczegółów – na plakacie w przedsionku kościoła.
  1. Z kolei parafialna piesza pielgrzymka do Piekar Śląskich odbędzie w niedzielę, 29 sierpnia. Wszystkich chętnych do wspólnego pielgrzymowania serdecznie zapraszamy.
  2. W przyszłą niedzielę, jak zawsze w pierwszą niedzielę w miesiącu, zebrana taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjno-remontowe.
  1. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Hubert Karol Lupczyk, Mieczysław Książek . Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

 

Skip to content