Zaznacz stronę

1. Wciąż trwają rekolekcje zatytułowane „Wakacje z Duchem Świętym”. Można w nich wziąć udział dołączając również teraz – z pomocą nagranych materiałów umieszczonych na naszej parafialnej stronie internetowej w zakładce „Duchowość”.

2. Od 20 do 22 sierpnia odbędzie się kolejna diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku ma ona formę sztafety. Nasza grupa bytomska idzie w sobotę, 22 sierpnia, z Boronowa do Konopisk. Jest możliwość dojazdu do Boronowa autokarem. Szczegóły w zakrystii. Zapisy w naszym dekanacie – do 9 sierpnia, tylko w parafii św. Barbary w Bytomiu.

3. W miesiącach wakacyjnych – w lipcu i w sierpniu – zachowujemy nadal dodatkową Mszę Świętą o godz. 7:00. Nie będzie natomiast w tym czasie Mszy po południu o godz. 16:00.

4. W lipcu i sierpniu zmieniają się godziny kancelarii parafialnej: będzie czynna w poniedziałki od 10:00 do 12:00, we środy od 16:00 do 18:00 oraz w piątki od 10:00 do 12:00.

5. W sobotę, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. W tym dniu wspominamy także św. Krzysztofa, patrona kierowców. Po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów oraz błogosławieństwo kierowców. W najbliższym tygodniu obchodzimy również: we środę – święto św. Marii Magdaleny, a w czwartek – święto św. Brygidy, patronki Europy.

Skip to content