1. Świętujemy dzisiaj główne obchody odpustowe naszej parafii. Zapraszamy wszystkich parafian, żeby w tym dniu powierzyć się w szczególny sposób Najświętszemu Sercu Jezusa, który ogarnia nas swoją miłością. Można dziś zyskać w naszym kościele odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, które podane są w gablocie. Dziś po każdej Mszy Świętej włączymy się w odnowienie aktu poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, jakiego dokonali nasi biskupi podczas uroczystości w zeszły piątek.

2. Od dzisiaj zmieniają się ograniczenia epidemiczne dotyczące kościołów. Można w tej chwili zajmować połowę wszystkich możliwych miejsc. Ponieważ normalnie mieści się w naszym kościele ok. 600 osób, zapraszamy teraz maksymalnie 300 osób na każdą Mszę. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Jeszcze do końca czerwca będą odprawiane w niedziele dodatkowe Msze Święte o godz. 7:00, 15:00 i 19:00.

3. W zeszłą niedzielę na tacę inwestycyjno-remontową zebraliśmy 6152 zł. Natomiast do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej zebraliśmy 810 zł. Za wszelkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

4. Przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe – codziennie o godz. 17:30 – oraz na godzinki ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – po porannych Mszach o 8:00. Natomiast dzisiaj, trzynastego dnia miesiąca, nabożeństwo czerwcowe będzie połączone z nabożeństwem fatimskim i zacznie się o godz. 17:15.

5. 16 czerwca, jak w każdą trzecią środę miesiąca, odprawimy Mszę w intencji par małżeńskich: „Aby małżeństwo udanym było”. Zapraszamy na nią na godz. 19:00.

6. W przyszłą niedzielę, 20 czerwca, ostatnia już grupa dzieci z naszej parafii będzie przystępować do Pierwszej Komunii Świętej – podczas Mszy o 12:30 i dodatkowej Mszy o 14:30. Ze względu na ograniczenia spowodowane koronawirusem bardzo prosimy o pozostawienie miejsca podczas tych dwóch Mszy wyłącznie dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodzin i zaproszonych gości. Wszystkich innych parafian zapraszamy na pozostałe Msze Święte.

7. W sobotę 12 czerwca zaczęły się rekolekcje w życiu codziennym, na które o. Maciej zaprasza wszystkie panie. Rekolekcyjnych wprowadzeń można wysłuchać poprzez stronę internetową naszej parafii. Tam też w zakładce „duchowość” będą do pobrania teksty do codziennej modlitwy. Tematem rekolekcji będą rozważania niektórych wezwań z Litanii do Serca Pana Jezusa.

8. Coraz częściej możemy się spotkać z problemami, jakie powoduje wśród dzieci niewłaściwy sposób korzystania ze współczesnych technologii. W przedsionku kościoła zostały wyłożone broszury, które mogą pomóc w szukaniu rozwiązań.

9. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Natalia Radowska, Piotr Pająk, Jerzy Grysko i Andrzej Rusiniak. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

 

Skip to content