Zaznacz stronę

1. Dziś – jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca – taca przeznaczona jest na cele inwestycyjno-remontowe. Za wszelkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

2. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej – rano, po Mszy o godz. 8:00 i wieczorem – o godz. 17:30. Natomiast w każdą niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – o godz. 17:00.

3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w rekolekcjach w życiu codziennym. Rekolekcje te polegać będą na codziennej osobistej modlitwie określonym fragmentem Pisma Świętego. Temat tegorocznych rekolekcji to: „Ja Jestem dla Ciebie, nie bój się – żyj!”. Spotkania wspólne wprowadzające w modlitwę odbywać się będą w poniedziałki w okresie Wielkiego Postu po Mszy Świętej o 18:00 w sali pod kościołem. Więcej informacji można znaleźć na plakacie w przedsionku kościoła i na zaproszeniach.

4. Trwają Wielkopostne Rekolekcje Radiowe w Radiu Silesia, które prowadzi Ojciec Proboszcz. Więcej informacji można znaleźć na plakatach.

5. W najbliższą środę, 4 marca, podczas Mszy o godz. 18:00 ksiądz biskup Jan Kopiec udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Prosimy, żeby pozostawić miejsca z przodu kościoła dla przyjmujących ten sakrament i świadków, a kolejne rzędy – dla zaproszonych gości. Zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy za naszą młodzież o dobre przeżycie tego czasu i otwartość na dary Ducha Świętego.

6. Ze względu na bierzmowanie, comiesięczne spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych zostaje przeniesione na kolejną środę, 11 marca.

7. W czwartek, 5 marca, przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. W tym dniu jak zwykle odwiedzimy naszych chorych z Komunią Świętą. Z kolei o godz. 18:00 odprawimy Mszę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

8. Najbliższy piątek, 6 marca, to Pierwszy Piątek Miesiąca. Zachęcamy, żeby przyjąć w tym dniu Komunię Świętą w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa. W tym dniu będzie okazja do spowiedzi przed Mszami porannymi oraz po południu od godz. 16:00. Dzieci zapraszamy szczególnie na dodatkową Mszę Świętą o godz. 16:30.

9. W ten sam piątek zapraszamy na 12-godzinną, nocną adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona po Mszy św. o godz. 18:00 i trwać będzie do godz. 7:00 rano. Adoracja będzie się odbywać w ciszy. Do wspólnej modlitwy zaproszeni są wszyscy, aby jednak była ona ciągła, zapraszamy do wpisywania się na konkretne godziny. Od godz. 19:00 do 24:00 i od 6:00 do 7:00 rano dyżury będą półgodzinne. Od godz. 24:00 do 6:00 rano – godzinne. Lista dostępna jest w zakrystii – należy podać imię i nazwisko oraz numer telefonu. Przypominamy, że dzięki conajmniej półgodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu przy spełnieniu zwykłych warunków można otrzymać odpust zupełny.

10. W przyszły piątek wyjątkowo nie odbędzie się cotygodniowe spotkanie grupy biblijnej.

11. Najbliższa sobota, 7 marca, to Pierwsza Sobota Miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny – o godz. 8:30. Z kolei na godz. 9:00 zapraszamy na Mszę Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi.

12. W tę samą sobotę odbędzie się wielkopostne modlitewne skupienie pod nazwą „Głód miłości”. Będzie ono trwało od godz. 9:00 do 12:30, a poprowadzi je ojciec Andrzej Migacz. Zaproszenie skierowane jest przede wszystkim do uczestników i osób zainteresowanych szkołą modlitwy i warsztatami prowadzonymi przy naszym kościele, niezależnie od statusu, wieku, płci i miejsca zamieszkania. Będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej.

13. Również w przyszłą sobotę odbędzie się pielgrzymka do Sanktuarium Ojca Pio i Ośmiu Błogosławieństw oraz na Jasną Górę. Jej uczestnicy proszeni są o podpisanie listy na dodatkowe ubezpieczenie i wniesienie opłaty do najbliższego wtorku; można to czynić po Mszach Świętych w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Cieszyna do teatru na Misterium Męki Pańskiej w dniu 28 marca po południu.

14. W trwającym okresie rozliczeń podatkowych można przekazać 1 % swoich podatków na dowolny cel użyteczności publicznej. Jeśli ktoś chciałby w ten sposób wspomóc działalność naszej parafii, można to uczynić korzystając z pośrednictwa jezuickiej Fundacji „Loyola”. Szczegóły można znaleźć na plakacie i na stronie internetowej.

15. W przyszłą niedzielę, 8 marca, odbędzie się coroczna zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc dla dzieci w Afryce.

16. Parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się od 22 do 25 marca. Poprowadzi je o. Marcin Baran SJ.

Skip to content