Zaznacz stronę
XXXII Niedziela Zwykła – 8.11.2015

 
 

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołami Prześladowanymi. Z tej racji na placu kościelnym przeprowadzana jest zbiórka do puszek na „Kościół w Potrzebie”. Za ofiary złożone na ten cel serdecznie dziękujemy. Również dzisiaj o godz. 17.00 w Centrum przy Kościele św. Jacka spotkanie członków ruchu Adopcji Ubogich Dzieci na Misjach.

2. We wtorek 10 listopada o 15.00 modlitwa za zmarłych pod Krzyżem przy spalonym kościele.

3.W środę, 11 listopada – przypada 97. rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę. W naszym kościele o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. za Ojczyznę z udziałem przedstawicieli Wojska Polskiego, Parlamentarzystów i Władz Miasta. Kazanie wygłosi ks. Paweł Pasierbek, jezuita z Wrocławia. Uroczystość rozpocznie się o godz. 15.45 od złożenia kwiatów przed tablicą „Solidarności” na placu kościelnym a po Mszy św. odbędzie się przemarsz pod pomnik Wolności.

4. W piątek 13 listopada o godz. 18.oo Msza św. W Kościele św. Jacka i spotkanie z ks. Tadeuszem Isakowiczem – Zaleskim.

5. W przyszłą niedzielę po Mszach młodzież będzie rozprowadzać kalendarz parafialny, zbierając środki na działalność duszpasterstwa dzieci i młodzieży.

6. Także w przyszłą niedzielę – Msza św. o godz. 16.00 zostanie odprawiona dla małżeństw a po niej odbędzie się spotkanie dla szukających inspiracji do pogłębienia życia duchowego i małżeńskiego. Spotkania te mają charakter otwarty i jak zwykle na czas spotkania zapewniona zostanie opieka nad dziećmi.

Przez cały miesiąc listopad modlitwa różańcowa za zmarłych poleconych w wypominkach o godz. 17.30.

Skip to content