Zaznacz stronę

Ogłoszenia Duszpasterskie
II Niedziela Adwentu – 06.12.2015

 

1. Dziś w parafii św. Barbary odpust. Suma odpustowa o godz. 12.15.
 

2. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte: g.7; 8; 9.30; 17 i 18. Od 12 do 13 w kościele Godzina Łaski Bożej. Na Mszy o g.18,00 zostaną przyjęte nowe Marianki. Po Mszy wieczornej Nowenna i Adoracja biblijna.
 

3. W czwartek, po Mszy św. o godz. 18.00 wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.
 

4. W piątek, 11 grudnia – o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie modlitewne młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz uczniów szkół średnich i studentów.
 

5.Przez cały Adwent Roraty odbywają się od poniedziałku do piątku dla dorosłych o godz. 7.00 a dla dzieci o godz. 17.00.
 

6.Przypominamy o organizowanej zbiórce nagród dla dzieci uczestniczących w roratach. Mogą to być maskotki, gry planszowe, książki czy słodycze, które można składać w zakrystii.

7. Ministranci z naszej parafii będą rozprowadzać karki świąteczne z siankiem na stół wigilijny. Będą także rozprowadzane kalendarze parafialne, w których zawarte są bieżące informacje z życia parafii. Zachęcamy, aby w każdej rodzinie był taki informator parafialny. Ofiary zebrane przez młodzież są przeznaczane na działalność duszpasterską młodzieży.
 

8.Na placu kościelnym przeprowadzana jest zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
 

9.Z myślą o najbardziej potrzebujących pragniemy zorganizować po raz trzeci wigilię dla osób samotnych. Odbędzie się ona 24 grudnia o 14.00. Prosimy, aby osoby, które chcą wziąć w niej udział zostały wcześniej zgłoszone w kancelarii bądź w zakrystii. Niepełnosprawnym gwarantujemy transport.
 

10. Na placu kościelnym są do nabycia opłatki świąteczne, świece wigilijne „Caritas” i prasa katolicka.
 

11. W związku z rozpoczętym Rokiem Miłosierdzia zostały wyznaczone kościoły stacyjne. W naszym dekanacie to kościół NMP na Rynku.
 

 

Skip to content