Zaznacz stronę

Ogłoszenia Duszpasterskie
Uroczystość Chrystusa Króla – 23.11.2014

 

 
1.   Dzisiaj w Uroczystość Chrystusa Króla podczas Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się zmiana proboszcza naszej Parafii. Uroczystego wprowadzenia na urząd proboszcza o. Krzysztofa Homy dokona ks. Dziekan Dariusz Grzeszczak. Odchodzącego o. Andrzeja jak i przychodzącego o. Krzysztofa otoczmy gorącą modlitwą, by jak najlepiej wypełnili powierzone im funkcje.
2.   Dziś rozpoczynają się rekolekcje w życiu codziennym dla studentów i młodzieży pracującej organizowane przez Duszpasterstwo Akademickie „Manresa”. Chętnych zapraszamy na godz. 19.00 do sali Duszpasterstwa.
3.   W poniedziałek, 24 listopada – spotkanie dla rodziców dzieci z klas pierwszokomunijnych. Spotkanie odbędzie się w kościele o godz. 19.00.
4.   W tym tygodniu odbędą się także spotkania przygotowujące do bierzmowania dla uczniów z pierwszych klas gimnazjalnych. Szczegółowe dane znajdują się w gablocie.
5.   Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy okres Adwentu. Zechciejmy jak najlepiej wykorzystać ten czas, by dobrze przygotować się na przyjęcie przychodzącego Zbawiciela. Konkretnym wymiarem naszych przygotowań może być udział w Mszach św. roratnich odprawianych w o godz. 7.00 dla dorosłych, a dla dzieci o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w roratach.
6.   Już dziś informujemy, że w czwartek, 4 grudnia, o godz. 8.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji górników, hutników i ich rodzin, której przewodniczyć będzie Jego Ekscelencja Jan Piotrowski, biskup ordynariusz diecezji kieleckiej. Do udziału w tej Eucharystii zapraszamy wszystkich parafian, młodzież, dzieci, poczty sztandarowe i wszystkie grupy i stowarzyszenia działające w parafii.
7.   Tradycyjnie jak co roku w czasie adwentu organizowana jest zbiórka nagród dla dzieci uczestniczących w roratach. Mogą to być maskotki, gry planszowe, książki czy słodycze, które przyjmowane są w zakrystii.
8.   Na placu kościelnym można nabyć prasę katolicką a także lampiony dla dzieci na roraty w cenie 4 zł. Lampiony są także do nabycia wraz z Małym Gościem Niedzielnym.
9.   W niedzielę 30-go listopada w Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie wyświetlane będą: o 16:00 „Mary’s Land” (Ziemia Maryi”) i o około 18:00 „Matteo”
(cena 20 zł za oba filmy razem).
 
Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności. Szczęść Boże!

 

Skip to content