Modlitewna skrzynka Rafaela

Co to jest? Miejsce, gdzie są składane prośby do Boga za pośrednictwem Archanioła Rafała czyli Rafaela. Modlitwy składają osoby otwarte na miłość (pełnoletnie panny i kawalerowie, osoby żyjące w pojedynkę jak również już tworzące pary).
Treść próśb: O dobrego małżonka oraz abym dorastał do bycia dobrym mężem i ojcem / dobrą żoną i matką.
Osoby zainteresowane pamiętają, że prośby wówczas najszybciej docierają do Boga i są najskuteczniejsze, gdy towarzyszy im Komunia Święta i gdy są zanoszone wspólnotowo. Pan Jezus bowiem powiedział, że gdzie zbiorą się przynajmniej dwie lub trzy osoby w imię Jego, tam On jest obecny wśród nich.
Zapraszamy do składania takich próśb i do uczestniczenia we Mszy świętej także osoby modlące się w czyjejś intencji: rodziców i dziadków, jak również krewnych i przyjaciół, nawet takich, którym nie całkiem powiodło się we własnym małżeństwie.
W tych intencjach jest sprawowana uroczysta Msza święta o godzinie 19. w trzecie środy miesiąca: 19-go lutego, 18-go marca, 15-go kwietnia, 20-go maja, 17-go czerwca, zawsze o godzinie 19. Kolejne terminy zostaną ustalone w późniejszym czasie. W te same dni, zaraz po Mszy świętej, będą się odbywać okolicznościowe spotkania, dla osób otwartych na miłość.
Dlaczego MODLITEWNA SKRZYNKA RAFAELA? W biblijnej księdze Tobiasza, jest przedstawiona pomoc, jakiej Archanioł Rafael, wysłany na ziemię przez Boga, udzielał, by doprowadzić młodych ludzi do szczęśliwego małżeństwa. Samo imię Rafael oznacza i wskazuje, że Bóg uzdrawia. Przed przyjściem na Mszę świętą i na spotkanie zalecane jest zapoznanie się z biblijną Księgą Tobiasza.
Osoby otwarte na miłość zdecydowane przychodzić na Mszę świętą i na następujące po niej spotkanie proszone są o sms-ową informację z podaniem własnego imienia. Bez uprzedzenia każdy wchodzący będzie mile widziany.

 

Opieka duchowa: o. Jerzy Karpiński SJ

Kontakt:

  • Tel. kom.: 733 773 414
  • Email: ojerzysj(at)gmail.com
Skip to content