Zaznacz stronę

Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, Liturgia Wielkiego Piątku oraz Liturgia Wigilii Paschalnej będą się odbywać bez udziału wiernych. Zapraszamy, żeby wziąć w nich udział poprzez internet, łącząc się ze strony naszej parafii: www.bytom.jezuici.pl

WIELKI CZWARTEK

Msza Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18:00. Na koniec Mszy nie będzie procesji do Ciemnicy.

WIELKI PIĄTEK

Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o 18:00. Na koniec Liturgii nie będzie procesji z Najświętszym Sakramentem do Bożego Grobu. Nie będzie zatem adoracji Pana Jezusa w Bożym Grobie oraz indywidualnej adoracji Krzyża w kościele. Będzie natomiast adoracja Najświętszego Sakramentu przez internet – do godz. 22:00.

Zachęcamy wszystkich, żeby w piątek po południu lub wieczorem odprawić w domu Drogę Krzyżową oraz połączyć ją z rodzinną adoracją Krzyża. Cześć Krzyżowi oddajemy nie przez ucałowanie, ale przez uklęknięcie.

Adorację Krzyża odprawiamy w następujący sposób: cała rodzina klęka przed krzyżem i wspólnie trzykrotnie odmawia następującą modlitwę:

Kłaniamy Ci się Panie Jezus Chryste i błogosławimy Ciebie.

Żeś przez Krzyż i Mękę swoją odkupił świat.

WIELKA SOBOTA

W Wielką Sobotę będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu przez internet – od godz. 8:00 do 12:00 i od 14:00 do 18:00. Zamiast adoracji krzyża w tym dniu zachęcamy, żeby odczytać wspólnie w domach Mękę Naszego Pana Jezusa Chrystusa według Świętego Jana – rozdziały 19 i 20.

Nie będzie tradycyjnego błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny. Zamiast tego zapraszamy, żeby skorzystać z obrzędu Błogosławieństwa posiłku w domu przed śniadaniem wielkanocnym, który jest zamieszczony tutaj.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczynająca świętowanie Zmartwychwstania będzie o godz. 20:00.

Skip to content