Zaznacz stronę

Moi Drodzy

Czytając Wasze świadectwa, tak patrzę, jak czas Adwentu to był dobry i bardzo owocny czas, jaki przeżyliśmy. W związku z tym taka myśl mi przyszła – ufam, że z podpowiedzi Ducha Świętego – i proponuję, abyśmy sami dla siebie przygotowali rekolekcje na okres Wielkiego Postu 2021 jaki przed nami. Takie „rzucenie się na głęboką wodę” – odważne!

Sposób przygotowania nie jest trudny. Każdy kto zechciałby się włączyć przygotuje jeden tekst rozważań do modlitwy na jeden dzień czasu Postu.

Pod linkiem http://tinyurl.com/zpbma3s będzie udostępniona tabelka dla osób, do których były przesyłane teksty do modlitwy adwentowej.

W wierszach tabeli dla kolejnych dni Wielkiego Postu podano sigle (odnośniki) do Ewangelii z dnia. W celu zgłoszenia się do opracowania tekstu modlitwy do wybranej Ewangelii należy w pierwszej kolejności w kolejnych kolumnach wpisać imię oraz adres mailowy osoby uczestniczącej we współtworzeniu tekstów. Proszę zgłaszać się możliwie jak najszybciej, nie później niż do 19 stycznia. Następnie będzie czas na spokojne opracowanie rozważania do modlitwy. Po ukończeniu proszę wysłać tekst do mnie (do akceptacji) oraz w odpowiedniej kolumnie tabelki wpisać datę wysyłki.

W następnej kolumnie zostanie wpisana przez ze mnie data, informująca, że teksty są zaakceptowane i gotowe do wydrukowania.

Sposób modlitwy jest Wam znany, teksty do modlitwy otrzymywaliście na adwent, więc wiecie jak to wygląda i na czym polega. Bądźmy dla siebie nawzajem wsparciem i pomocą; przygotujmy teksty do rozmyślań dla siebie i dla innych. Teksty będą weryfikował osobiście. Może się zdarzyć, że odeślę je z pewnymi poprawkami, czy sugestiami, ale tym proszę się nie zrażać, choć może to nie być dla Was łatwe doświadczenie. Proszę wysyłać je na mój adres mailowy: [email protected]

Ostateczny termin na przygotowanie i wysłanie tekstu rozważań to 4 Luty (by był czas na ewentualne poprawki, czy korekty).

Jeśli ktoś będzie czuł się na siłach, aby przygotować więcej niż jeden tekst, to oczywiście też można.

Nic tylko rozpocząć dobre dzieło!

UWAGA!

Sposób przygotowania tekstów do rozważań: bardzo proszę, aby najpierw samemu pomodlić się wybranym fragmentem Pisma św. zanim zabierzemy się do tego, aby takie rozmyślanie zaproponować całej naszej wspólnocie modlitewnej. Niech nas Duch Święty prowadzi. Jak będzie trzeba trochę pomóc to można pisać do mnie, chętnie służę.

Wasz o. Maciej

Skip to content