Zaznacz stronę

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXIII Niedziela Zwykła – 8.09.2013

 

1.  We czwartek, 12 września – wspomnienie NMP Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, patronki diecezji gliwickiej. Po Mszy św. o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 i modlitwa za parafię.

2.  W sobotę, 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Św.

3.  W przyszłą niedzielę, 15 września – na wszystkich Mszach św. będziemy gościć o. Czesława Tomaszewskiego SJ, odpowiedzialnego za Referat Misyjny, który głosił będzie Słowo Boże i rozprowadzał materiały misyjne, kalendarze oraz kartki świąteczne. Cały dochód z tej akcji przeznaczony będzie na wspieranie jezuickich misjonarzy i dzieł misyjnych.

4.  Także w przyszłą niedzielę Ks. Bp Ordynariusz będzie przewodniczył Mszy św. dziękczynnej z okazji obchodzonego Roku Wiary, która będzie celebrowana o godz. 16.30 na Rynku naszego miasta.

5.  Od najbliższego poniedziałku do 20 września w kancelarii parafialnej prowadzone są zapisy na katechezy przed bierzmowaniem dla gimnazjalistów klas pierwszych. Kandydaci przychodzą z jednym ze swoich rodziców.

6.  Wraz z rozpoczynającym się rokiem szkolnym przy naszej parafii ruszają różne grupy dziecięce i młodzieżowe, które spotykać się będą w następujących terminach:

  • Kandydaci na ministrantów – sobota, godz. 9.00
  • Ministranci – sobota, godz. 10.00
  • Schola „Latorośle” – sobota, godz. 9.30
  • „Marianki” – sobota, godz. 10.30
  • Duszpasterstwo młodzieżowe „Magis” dla młodzieży od drugiej klasy gimnazjum wzwyż – piątek, godz. 19.00 (pierwsze spotkanie 20 IX)

Prosimy, by rodzice zachęcali dzieci i młodzież do angażowania się w te formy duszpasterstwa. Więcej można znaleźć na stronie internetowej parafii.

7.  Świetlica środowiskowa zaprasza dzieci od poniedziałku do piątku w godz. od 15.00 – 18.00. Bardzo mile widziane są także osoby dorosłe jako wolontariusze do pomocy tym dzieciom.

8.  Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w minionym tygodniu wzięli udział w sprzątaniu naszego kościoła i domu parafialnego. Dziękując za to co już, prosimy o jeszcze. W najbliższy piątek zapraszamy chętnych do mycia okien w domu parafialnym od godz. 13.00. 

Ogłoszenia spoza parafii:
 
1. W najbliższy wtorek, 10 września o godz. 18.00 w kościele św. Wojciecha przy pl. Klasztornym zostanie odprawiona Msza św. połączona z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

2. Jeśli dotykają cię wątpliwości w wierze, zniechęcenie lub przeciwnie pragniesz pogłębić swoją wiarę, zapraszamy na katechezy neokatechumenalne dla dorosłych, małżeństw i młodzieży, do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Bytomiu (ul. Ligonia 2), w środy i piątki po wieczornej Mszy św. ok. godz. 19.15. Początek katechez w środę 11 września.

3. Serdecznie zapraszamy na warsztaty multimedialne dla małżonków i narzeczonych „Nawigacja w Rodzinie”, które odbędą się w parafii p.w. Świętej Rodziny w Piekarach Śląskich w niedzielę 15 września o godz. 17.00. Wstęp wolny. W czasie spotkania jest zapewniona opieka nad dziećmi. Chętni proszeni są o wcześniejszą rezerwację na stronie http://kibicujrodzinie.pl. Więcej informacji na plakatach oraz stronie internetowej parafii Św. Rodziny w Piekarach Śląskich. 

 

Skip to content