Zaznacz stronę

W poniedziałek, 12 lipca, wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

 We wtorek, 13 lipca, wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. O godz. 18.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Nieustającej Pomocy  i nabożeństwo fatimskie.

W czwartek, 15 lipca, wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i Doktora Kościoła.

W piątek, 16 lipca, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej).

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym – w lipcu i w sierpniu – nie będzie Mszy św. w niedzielę o godz. 12.30! Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym będzie czynna trzy dni w tygodniu: we wtorek i czwartek  w godzinach od 16.00 do 18.00 oraz w środę w godzinach od 10.00 do 12. 00. Sprawy losowe można załatwiać o każdej porze dnia.

W dniach od 18 – 21 sierpnia, odbędzie się XVIII Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę, pod hasłem: „Bądźmy świadkami Miłości”. Rozpoczęcie pielgrzymki Mszą świętą o godz. 8.oo w Kościele Katedralnym w Gliwicach, a zakończenie  w sobotę,  Mszą świętą o godz. 11.00 na wałach Jasnej Góry. Bytom pójdzie w grupie „zielonej”.  Powrót do domów odbywa się w sposób niezorganizowany. Zachęcamy Wiernych do udziału w pielgrzymce. Zapisy będą prowadzone  w Kancelarii Parafialnej w godzinach wakacyjnego urzędowania do połowy sierpnia. Koszt pielgrzymki wynosi 15 zł. Przy zapisie wymagany jest nr PESEL i adres zamieszkania. Na pielgrzymi trud życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Częstochowskiej.

 Na placu kościelnym można nabyć prasę katolicką.

Na nadchodzący tydzień wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności!

Skip to content