Zaznacz stronę

Dzisiaj 13 niedziela zwykła w ciągu roku.    

      W poniedziałek, 28 czerwca, wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika. 

     We wtorek, 29 czerwca, Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła głównych patronów Diecezji Gliwickiej. Jest to dzień wdzięczności Bogu za 25 lat posługi biskupiej Dostojnego Jubilata Biskupa Gerarda Kusza. Z tej okazji w kościele katedralnym w Gliwicach, o godz. 18.00 uroczysta dziękczynna Msza św. W tę uroczystość przypada Dzień Papieski Benedykta XVI.   Kolekta w tym dniu zostanie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. 

     Najbliższy piątek, 2 lipca, jest pierwszym miesiąca. Okazja do spowiedzi przed i w czasie Mszy św.

     W sobotę, 3 lipca, Święto św. Tomasza, Apostola.

     Informujemy, że w okresie wakacyjnym – w lipcu i w sierpniu – nie będzie Mszy św. w niedzielę o godz. 12.30! Kancelaria parafialna w okresie – od 5 lipca do 31 sierpnia –  będzie czynna trzy dni w tygodniu: we wtorek i czwartek  w godzinach od 16.00 do 18.00 oraz w środę w godzinach od 10.00 do 12. 00. Sprawy losowe można załatwiać o każdej porze dnia.

       W bieżącym tygodniu, rozpoczniemy pierwszy etap prac dotyczących remontu organów. W kancelarii parafialnej przyjmowane są ofiary zadeklarowane na ten cel w czasie odwiedzin duszpasterskich. Prosimy o podawanie na kopercie nazwiska i adresu  zamieszkania ofiarodawcy. Za dotychczas złożone ofiary składamy gorące podziękowanie. Bóg zapłać.

     Na placu kościelnym można nabyć prasę katolicką.

Na nadchodzący tydzień wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności!

Skip to content