Zaznacz stronę

Wielki Tydzień 20.03-27.03.2016

 

1. Poświęcenie palm podczas wszystkich Mszy św.

2. Od poniedziałku do środy rekolekcje szkolne. We wtorek także odwiedziny chorych z Komunią Św. Następna wizyta będzie w pierwszy czwartek maja.

3. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie do środy włącznie.

4. Spowiedź w Wielkim Tygodniu: od poniedziałku do środy podczas każdej Mszy św., w Wielki Czwartek od godz. 14.00 – 18.00; w Wielki Piątek i Wielką Sobota od godz. 7.00 – 17.00. We wtorek spowiedź w Kościele Św. Trójcy od 20.00 do 24.00.

5. W Wielki Czwartek uroczystą Eucharystią o godz. 18.00 rozpoczniemy Triduum Paschalne. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Bezpośrednio po zakończonej liturgii Adorację poprowadzą Latorośle.

6. W Wielki Piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i możliwość adoracji do godz. 22.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek do syta. Post ten obowiązkowy jest dla tych, którzy ukończyli 18. rok życia, a nie przekroczyli jeszcze 60 lat.

7. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów od godz. 9.00 do 17.00.

8. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w sobotę o godz. 20.00. Jest to najdłuższa, ale i najpiękniejsza liturgia Kościoła, którą sprawuje się po zachodzie słońca. Prosimy przynieść ze sobą świece. Liturgia zakończy się procesją rezurekcyjną ulicami: Skłodowskiej, Przemysłową, Zygmunta Starego i Pułaskiego.

9. W Wielką Sobotę dzieci z Klubu św. Stanisława Kostki organizują na placu kościelnym kwestę, z której dochód zostanie przeznaczony na działalność świetlicy. Za okazaną pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

10. Zapraszamy osoby samotne na śniadanie wielkanocne, które zostanie zorganizowane w naszej parafii w drugi dzień świąt po Mszy św. o godz. 8.30. Prosimy, aby osoby, które zamierzają uczestniczyć w tym spotkaniu zostały nam wcześniej zgłoszone do kancelarii lub zakrystii do środy.

11. Dziękujemy serdecznie za przygotowanie Drogi Krzyżowej: Latoroślom z Rodzicami, Pani Małgosi, Magdzie, Jackowi i Oli, Magisowi, Apostolstwu Modlitwy, WŻCH, Grupie Charytatywnej, Studentom, O. Tomaszowi i wszystkim, którzy wsparli pracą i modlitwą przygotowanie. Parafianom i Gościom dziękujemy za modlitwę i każdą formę pomocy. Życzymy radosnych, błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa.
 

Skip to content