Zaznacz stronę

VIII Niedziela Zwykła – 22.05.2016
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. We wtorek, Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym, które przez cały maj jest odprawiane o godz. 17.30.

2. W czwartek, 26 maja – Uroczystość Bożego Ciała. O godz. 8.30 Msza św. Celebrowana przez O. Artura Niechwieja, Dyrektora Jezuickiego Gimnazjum w Mysłowicach. Po Mszy procesja do czterech ołtarzy. Porządek pozostałych Mszy św., jak w każdą niedzielę. Procesja przejdzie ulicami: Pułaskiego, Okulickiego, Olejniczaka, Wyspiańskiego i ponownie Pułaskiego. Prosimy, by mieszkańcy na trasie procesji przyozdobili okna swoich mieszkań. Dzieci, które przystąpiły do I Komunii św., zapraszamy do udziału w procesji Bożego Ciała w strojach komunijnych. Zbiórka przed Kościołem o godz. 8.15. Dziewczęta, które sypią kwiaty będą miały próbę w środę, przed kościołem o godz. 17.00. Prosimy chętnych o przynoszenie kwiatów do sypania i zapraszamy do sypania kwiatów. Prosimy, aby wspólnoty działające przy naszej parafii przygotowały i udekorowały ołtarze.

3.Także w czwartek 26-go maja zapraszamy serdecznie na modlitwę różańcową w intencji Mam na godz. 20:15! W ten szczególny dzień chcemy za pośrednictwem Mamy wszystkich Mam wypraszać potrzebne łaski dla ziemskich matek – tych, które są pośród nas, jak i tych, które są już w niebie. Po różańcu zostanie odśpiewany Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy całe rodziny!
Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na procesje eucharystyczne, które odbywać się będą po Mszy św. o godz. 18.00.

4.PIĄTEK o godz. 19:00 zapraszamy na comiesięczną Mszę Św. w intencji Światowych Dni Młodzieży i jezuickiego projektu MAGIS 2016. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec odmawiany w kilku językach.

5. SOBOTA: zapraszamy rodziny, które zdeklarowały się przyjąć pielgrzymów do swoich domów na czas poprzedzający ŚDM-y, na Msze Św. o godz. 15:00 w kaplicy pod kościołem. Po niej spotkanie organizacyjne w sali parafialnej domu zakonnego.
Ważne: Poszukujemy jeszcze jednej rodziny – prosimy o jak najszybszy kontakt z o. Marcinem.

6. NIEDZIELA. Za tydzień młodzież wyjeżdżająca na rekolekcje letnie i ŚDM-y będzie rozprowadzać domowe wypieki i gadżety MAGIS 2016 zbierając w ten sposób fundusze na te wyjazdy. Wszystkich, którzy chcieli by się włączyć w akcję prosimy o upieczenie ciasta, które można przynosić w sobotę od godz. 18:00 do 19:00 do sali okrągłej i przez całą niedzielę. Po Mszy Św. o godz. 11:30 zapraszamy dzieci na niespodziankę związaną ze zbliżającym się Dniem Dziecka

.
7.W tym tygodniu odeszli do Pana: malutka Marysia, Roman Marciniak oraz Jan Luks. Pamiętajmy o nich w modlitwach.

 

 

Skip to content