Zaznacz stronę

     W poniedziałek, 11 lutego, wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. O godz. 8.00 Msza św. w intencji chorych z naszej parafii z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych.
We wtorek, 12 lutego,o godz. 18.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po jej zakończeniu nowenna.
      W środę, 13 lutego, przypada Popielec. Rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Rozpoczyna się czas przystępowania do sakramentu pokuty i Komunii Świętej Wielkanocnej. Posypanie głów popiołem odbywać się będzie w czasie Mszy św. o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 17.00 i 18.00. Ofiary złożone do puszek w środę popielcową zostaną przeznaczone na misjonarzy w Togo. W środę popielcową kancelaria parafialna nieczynna.

W czwartek, 14 lutego, święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa, patronów Europy. W tym dniu przypada 14 rocznica śmierci ks. Adama Wiktora, byłego proboszcza tutejszej parafii, duszpasterza „Solidarności” i opiekuna Klubu Inteligencji Katolickiej w Bytomiu. O godz. 18.00 Msza św. za zmarłego ks. Adama.
W piątek, 15 lutego, o godz. 8.30 i 17.30 nabożeństwo „Drogi Krzyżowej”.

Za tydzień, 17 lutego, pierwsza niedziela Wielkiego Postu.
O godz. 17.00 „Gorzkie Żale”. Zapraszamy wiernych do licznego udziału w tym nabożeństwie.

Na placu kościelnym można nabyć prasę katolicką.
Dzieciom i młodzieży szkolnej, rozpoczynającym ferie zimowe, życzymy dobrego, miłego odpoczynku, a wszystkim Wiernym Bożego błogosławieństwa.

Szczęść Boże!

Skip to content