Ogłoszenia Duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu
9.03.2014

1. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie, za które można uzyskać odpust zupełny.

2. W środę Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 a po niej spotkanie dla emerytów i osób samotnych.

3. W czwartek, 13 marca – przypada pierwsza rocznica wyboru Papieża Franciszka. Wspierajmy go naszą modlitwą i tak jak pamiętaliśmy o Janie Pawle II 16-tego każdego miesiąca, tak teraz niech każdy 13-ty dzień miesiąca będzie szczególnym dniem modlitwy za Ojca Świętego. Pod chórem wyłożona jest do zabrania modlitwa za Papieża Franciszka.

4. W przyszłą sobotę o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie członków Apostolstwa Modlitwy z o. Stanisławem Groniem SJ, krajowym dyrektorem Apostolstwa Modlitwy, który w przyszłą niedzielę głosić będzie Słowo Boże na wszystkich Mszach Św.

5. Przez cały Wielki Post nabożeństwo „Drogi Krzyżowej” odprawiane jest w każdy piątek o godz. 8.30 i 17.15 a dla młodzieży o godz. 18.45.

6. Pragniemy bardzo gorąco podziękować wszystkim, którzy w zeszłym tygodniu wsparli dzieła charytatywne, a było ich sporo. Na Wspólnotę Chleb Życia zostało zebrane 8 300 zł, na pomoc Ukrainie – 2 060 zł, na misjonarzy w Togo – 1185 zł.

7. W przyszłym tygodniu zapraszamy do parafialnej kawiarenki i jak zwykle prosimy o pomoc w jej organizacji. Można włączyć się przez upieczenie ciasta lub przyniesienie produktów, które zbierane będą w sobotę od godz. 17.00 – 18.00. W kawiarence będzie można nabyć kartki i stroiki świąteczne, wykonane przez Siostry. Złożone ofiary będą przeznaczone na placówki misyjne prowadzone przez Siostry Córki Bożej Miłości w Boliwii.

8. Osoby zainteresowane projektem „przejście dla pieszych” z budżetu obywatelskiego proszone są o przyniesienie w niedzielę 16 marca dowodów osobistych.

9. Na placu kościelnym tradycyjnie można nabyć prasę katolicką. W soboty i niedziele rano prasa jest do nabycia w zakrystii.
 

Skip to content