Zaznacz stronę

Ogłoszenia Duszpasterskie
V Niedziela Zwykła – 9.02.2014

1. We wtorek, 11 lutego – wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy chorych z naszej parafii na godz. 8.00 na Mszę św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Również we wtorek o godz. 18.00 Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
2. W środę, 12 lutego – koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 a po niej spotkanie dla emerytów i osób samotnych. Tym razem w ramach spotkania zostaną zaprezentowane materiały archiwalne o o. Adamie Wiktorze, byłym proboszczu naszej parafii, duszpasterzu „Solidarności” i opiekunie Klubu Inteligencji Katolickiej w Bytomiu, którego 15. rocznica śmierci przypada w piątek, 14 lutego.
3. W czwartek, 13 lutego – o godz. 11.00 odbędzie się Msza św. w intencji członków Klubu Inteligencji Katolickiej a po niej pierwsze w tym roku spotkanie KIK-u. Bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych wydarzeniach członków i sympatyków KIK-u, a także osoby, które szukają pogłębienia swojej formacji duchowej. Również w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
4. W piątek, 14 lutego – święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy. O godz. 7.00 i 18.00 zostaną odprawione Msze św. w intencji wspomnianego wcześniej śp. o. Adama Wiktora z okazji 15. rocznicy śmierci.
5. W przyszłą niedzielę zapraszamy do kawiarenki parafialnej. Jest to już czwarta rocznica jej powstania. Z tej okazji chcemy wszystkim podziękować za wszelką dotychczasową pomoc i okazane wsparcie, a przede wszystkim za niezliczone ilości upieczonych ciast. Tym samym zachęcamy do dalszej współpracy przy jej tworzeniu. Ciasta oraz produkty można przynosić w sobotę od godz. 17.00 – 18.00.
6. Także w przyszłą niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie dla małżeństw. Ponieważ mają one charakter otwarty, mogą w nich uczestniczyć również ci, którzy do tej pory nie brali w nich udziału. Rozpoczęcie spotkania w kawiarence o godz. 16.00. Na czas spotkania zapewniona jest opieka nad dziećmi.
7. Na placu kościelnym tradycyjnie można nabyć prasę katolicką. W soboty i niedziele rano prasa jest do nabycia w zakrystii.
 

Skip to content