Zaznacz stronę


Ogłoszenia Duszpasterskie

II Niedziela Adwentu – 8.12.2013

1. Dziś z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP w kaplicy Akademickiej od godz. 12.00 – 13.00 zostanie odprawione nabożeństwo tzw. „Godzina Łaski”.

2. Dziś także w parafii św. Barbary odpust. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.15, Nieszpory o godz. 16.30 oraz koncert organowy o godz. 17.15.

3. We wtorek, 10 grudnia – o godz. 18.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz nowenna.

4. W środę, 11 grudnia – o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a po niej spotkanie w sali parafialnej dla emerytów i osób samotnych. Także w najbliższą środę spotkanie Rady Parafialnej o godz. 19.00.

5. W czwartek, 12 grudnia – po Mszy o godz. 18.00 wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której można będzie skorzystać ze spowiedzi świętej.

6. W piątek, 13 grudnia – o godz. 19.00 odbędzie się druga część rekolekcji adwentowych dla młodzieży. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz uczniów szkół średnich i studentów.

7. Przez cały Adwent Roraty odbywają się od poniedziałku do piątku dla dorosłych o godz. 7.00 a dla dzieci o godz. 17.00

8. W tym tygodniu odbędzie się katecheza dla bierzmowanych z klas drugich.

9. Przypominamy o możliwości korzystania z gotowych rozważań na każdy dzień tzw. „Modlitwy w drodze” w formie mp3, które można ściągnąć ze strony internetowej naszej parafii a także o organizowanej zbiórce nagród dla dzieci uczestniczących w roratach. Mogą to być maskotki, gry planszowe, książki czy słodycze, które można składać w zakrystii.

10. W przyszłą niedzielę zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej. Można włączyć się w jej przygotowanie przez upieczenie ciasta bądź przyniesienie produktów, które można składać w sobotę od godz. 17.00 – 18.00. W kawiarence będą do nabycia stroiki świąteczne.

11. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie dla małżeństw. Zapraszamy na godz. 16.00 do kawiarenki. Na czas spotkania będzie zorganizowana opieka nad dziećmi, więc można przybyć ze swoimi pociechami.

12. Dziś na placu kościelnym przeprowadzana jest zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie, natomiast w przyszłą niedzielę podobną zbiórkę do puszek przeprowadzimy na rzecz osób najbardziej potrzebujących z naszej parafii, by wesprzeć je przed świętami Bożego Narodzenia.

13. Także z myślą o najbardziej potrzebujących pragniemy zorganizować wigilię dla osób samotnych. Odbędzie się ona w sam dzień wigilii, 24 grudnia o godz. 14.00. Prosimy, aby osoby, które chcą wziąć w niej udział zostały wcześniej zgłoszone w kancelarii bądź u ks. Proboszcza.

14. Na placu kościelnym są do nabycia opłatki świąteczne, świece wigilijne „Caristas” i prasa katolicka.

15. Parafia Świętej Rodziny w Piekarach Śląskich organizuje warsztaty multimedialne dla małżonków „Nawigacja w Rodzinie”, które odbędą się w niedzielę 15 grudnia o godz. 17.00 w salce parafialnej. Wstęp wolny. W czasie spotkania jest zapewniona opieka nad dziećmi. Więcej informacji na plakatach oraz stronie internetowej parafii Św. Rodziny w Piekarach Śląskich http://website24h1.kei.pl/swrodzina
 

Skip to content