Zaznacz stronę

Ogłoszenia Duszpasterskie
V Niedziela Wielkiego Postu
6.04.2014

1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, które prowadzi o. Robert Więcek SJ wraz z diakonią Szkoły Nowej Ewangelizacji z Nowego Sącza. Nauki rekolekcyjne głoszone będą poza dzisiejszym dniem od poniedziałku do środy podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00.

2. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 12.30 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu. O 15.00 Godzina Miłosierdzia, którą poprowadzi młodzież z Duszpasterstwa Akademickiego. Tradycyjnie o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3. W czwartek, 10 kwietnia w godzinach dopołudniowych odwiedzimy chorych z Komunią św. Będzie także okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty.

4. W piątek, 11 kwietnia – na ulicach naszego miasta odbędzie się Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie nabożeństwa w Rynku o godz. 18.45. A w naszej parafii Droga Krzyżowa w piątek o godz. 8.30; 17.15 i dla młodzieży o 18.45.

5. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczysta procesja z palmami odbędzie się przed Mszą św. o godz. 11.00.

6. W przyszłą niedzielę zapraszamy do kawiarenki parafialnej i jak zwykle prosimy o pomoc w jej organizacji. Można włączyć się przez upieczenie ciasta lub przyniesienie produktów, które zbierane będą w sobotę od godz. 17.00 – 18.00.

7. W przyszłą niedzielę odbędzie się także spotkanie duszpasterstwa rodzin o godz. 16.00.

8. Już dziś pragniemy zaprosić osoby samotne na śniadanie wielkanocne, które zostanie zorganizowane w naszej parafii w drugi dzień świąt po Mszy św. o godz. 8.00. Prosimy, aby osoby, które zamierzają uczestniczyć w tym spotkaniu zostały nam wcześniej zgłoszone do kancelarii lub zakrystii do środy Wielkiego Tygodnia. Oferujemy także pomoc w dowiezieniu na miejsce.

9. Dzisiaj na placu kościelnym przeprowadzana jest zbiórka do puszek na pomoc świąteczną dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Także dziś po Mszach Świętych ministranci i młodzież rozprowadzają palmy, z których dochód pomoże im w wyjeździe wakacyjnym i rekolekcyjnym w czasie wakacji. Za wsparcie dziękujemy.

10. Na placu kościelnym można nabyć prasę katolicką. Dostępne są również świece Caritas na stół wielkanocny i „paschaliki”.
 

Skip to content